В Україні планують створити Іпотечну компанію за 3-4 роки – Євген Мецгер
Прес-служба АУБ Перегляди: 41

Аналітики українського Forbes порахували, що частка іпотечного кредитування у ВВП України становить менше 0,5%. Для порівняння: Польща — ~8%, Угорщина — ~10%, Чехія — понад 20%, Німеччина — 40%+.
«Сильна іпотека — це ознака зрілої економіки. Там, де її частка у ВВП перевищує 10%, ринок нерухомості стає драйвером зростання. І ми створюємо зараз інфраструктуру, яка формує нові стандарти участі держави в іпотечному ринку», - підкреслив Євген Мецгер в рамках Forbes Development Forum.
Сьогодні Укрфінжитло, як єдина спеціалізована державна компанія в сфері іпотеки, розробляє власну довгострокову стратегію розвитку. І цій темі було присвячено більшість часу дискусії про іпотеку у рамках Forbes Development Forum.
Що в основі цієї стратегії (зі сказаного на сцені):
- Модель фондування доступної іпотеки в Україні, а не субсидування.
«Держава інвестує в капітал компанії на старті, далі — компанія формує іпотечний портфель, виходить на зовнішні ринки, залучає ресурси і реінвестує їх у наступні цикли розвитку продуктів компанії», - пояснив Євген Мецгер.
- Підготовка до виходу на глобальні ринки капіталу.
Укрфінитло вже співпрацюємо з J.P. Morgan над майбутньою сек’юритизацією або випуском облігацій.
- Цифрова іпотека як новий стандарт.
Вже сьогодні Заявка на єОселю подається онлайн за 3 хвилин, розрахунок платоспроможності клієнта — автоматичний. Банк надсилає відповідь за 1 хвилину. Наступні етапи угоди (оцінка об'єкта нерухомості, е-нотаріат, реєстрація права власності) також будуть оцифровуватися. Мета — зробити весь процес цифровим від А до Я.
- Участь у глобальних професійних спільнотах.
Укрфінжитло є членом Європейської іпотечної федерації та Covered Bonds Federation. Це дає доступ до міжнародних практик і стандартів.
«Головне — ми не чекаємо “після перемоги”. Ми готуємося зараз: моделюємо, рахуємо, погоджуємо нормативку, формуємо пул партнерів. Створення такої інституції як Іпотечна компанія за світовими мірками займає 5–10 років. Ми хочемо зробити це за 3–4. Іпотека — це не лише про житло. Це про економіку, зайнятість, внутрішнє виробництво, демографію і соціальну стабільність. А отже — про національну безпеку», - підкреслив голова правління Укрфінжитло.