Новини партнерів АУБ

Активи та зобов’язання «КОМІНВЕСТБАНКУ» передаються «АСВІО БАНКУ»

31 січня 2025 року підписано договір про передачу частини активів та зобов’язань АТ «КОМІНВЕСТБАНК» приймаючому банку АТ «АСВІО БАНК», повідомила пресслужба АТ «АСВІО БАНК». Нагадаємо, що 9 грудня 2024 р. Фонд оголосив відкритий конкурс з метою залучення інвестора/приймаючого банку для виведення з ринку неплатоспроможного АТ «КОМІНВЕСТБАНК». Переможцем конкурсу було визнано АТ «АСВІО БАНК», який запропонував найменш витратний спосіб виведення банку з ринку - відчуження частини активів і зобов’язань на користь приймаючого банку із подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку. Загалом інтерес до участі у конкурсі виявили 5 осіб.

04.02.25 asviobank 1

«Завдяки вчасно вжитим заходам та тісній співпраці Фонду гарантування та НБУ на ранніх етапах, було збережено активи банку та учасники ринку проявили високу зацікавленість до активів та зобов’язань Комінвестбанку. Головною метою Фонду гарантування вкладів при виведенні банку з ринку є реалізація плану врегулювання за принципом найменших втрат. Фонд застосовує найкращі світові практики, щоб повернути кредиторам банку якнайбільше коштів. У цьому випадку ми застосували механізм врегулювання, аналогічний інструменту “sale of business”, який визначений у  Директиві ЄС 2014/59/EU» – наголосила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ольга Білай.

«Національний банк продовжує застосовувати ризик-орієнтований підхід при здійсненні банківського нагляду, щоб забезпечити своєчасне реагування на ризики кредиторів та вкладників. Згідно цього підходу, який відповідає кращим міжнародним практикам, НБУ ставить за мету пропорційне реагування на розвиток подій, включаючи випадки неналежного корпоративного управління банків, та ідентифіковані вади систем управління їх ризиками. Це дозволяє регулятору своєчасно застосовувати заходи впливу, убезпечуючи вкладників та кредиторів від подальшого негативного розвитку подій. Такий підхід є особливо важливим у світлі повного гарантування коштів фізичних осіб державою на час військового стану. НБУ також вітає угоду по передачі частини активів і зобов’язань на живий банк – адже це мінімізує витрати держави та економіки в цілому. Робота Фонду та приймаючого банку тут створює дуже позитивний прецедент» – прокоментував директор Департаменту інтегрованого нагляду за банками Національного банку України Андрій Котюжинський.

За умовами угоди АТ «АСВІО БАНК» набув усіх прав та обов’язків боржника за усіма вкладами фізичних осіб (у тому числі ФОП) АТ «КОМІНВЕСТБАНК» (за виключенням сум уже отриманого гарантованого відшкодування від Фонду гарантування вкладів) та частину зобов’язань банку перед іншими кредиторами, які відносяться до сьомої черги. Угода з приймаючим банком передбачає збереження всіх умов договорів – вид вкладу, валюта, відсоткова ставка, строк повернення тощо. Тобто фізичні та юридичні особи, чиї кошти і зобов’язання перед якими перейшли до АТ «АСВІО БАНК», стали клієнтами цього банку. Загальна сума переданих зобов’язань складає 303,7 млн грн.

Загальна сума переданих активів дорівнює сумі переданих зобов’язань. Це, зокрема, частина кредитного портфелю (кредити юридичних осіб), ОВДП, приміщення відділення разом із основними засобами, що у ньому знаходяться.

«Ще рік тому така угода була не можлива. Сьогодні ми можемо забезпечити новим клієнтам Банку доступ до диджитальних продуктів та високий рівень сервісу як офлайн, так і онлайн. Моя команда за ці два роки зробила те, що багатьом Банкам не вдається за десять. Це фактично квантовий стрибок на українському фінансовому ландшафті. Для мене ця угода – це кейс з масштабування якісних фінансових послуг і сервісу. Якісний фінансовий сервіс – це не про обслуговування, це про стиль життя»,– поділився Голова правління АТ «АСВІО БАНК» Євген Шуліка.

Оскільки тимчасова адміністрація триває до 5 лютого 2025 р., після цього буде розпочата ліквідаційна процедура. Зобов’язання перед кредиторами, що не передаються приймаючому банку, задовольнятимуться у процесі ліквідації у загальному порядку відповідно до черговості, передбаченої ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Таким кредиторам необхідно буде заявити про свої кредиторські вимоги до ліквідатора АТ «КОМІНВЕСТБАНК» за стандартною процедурою.

Довідково: З 6 грудня 2024 р. у АТ «КОМІНВЕСТБАНК» запроваджено тимчасову адміністрацію на підставі рішення Правління НБУ «Про віднесення АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» до категорії неплатоспроможних» та рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про запровадження тимчасової адміністрації в АТ «КОМІНВЕСТБАНК» та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку».

Загальна гарантована сума відшкодування вкладникам АТ «КОМІНВЕСТБАНК» складає 477,6 млн грн. Під час тимчасової адміністрації вкладникам за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було виплачено 215,1 млн грн. Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб» на АТ «КОМІНВЕСТБАНК» поширюються стовідсоткові гарантії за вкладами включно з відсотками, нарахованими на кінець дня 05 грудня 2024 р.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ