Українські банки вивчають інструменти зеленого фінансування у співпраці з WWF
24 липня 2025 року Асоціація українських банків спільно з WWF організувала воркшоп на тему: «Критерії, принципи та інструменти зеленого і сталого фінансування та їх узгодження з таксономією ЄС в Україні». Захід зібрав понад 40 представників банківського сектору з усієї країни.
У фокусі обговорення — важливість впровадження стандартів ESG (Environmental, Social, Governance) у фінансову діяльність українських банків, особливо у контексті інтеграції України до Європейського Союзу та програми Ukraine Facility — нового гнучкого механізму фінансової допомоги ЄС для відновлення країни.
Модератором заходу виступив Руслан Костецький, Керівник з бізнес розвитку та міжнародних відносин Асоціації українських банків.
З вступним словом до учасників звернувся Перший віцепрезидент АУБ Віталій Романчукевич, зауваживши: «Асоціація українських банків в цьому році вже провела кілька ініціатив щодо навчання банків напрямку ESG (Environmental, Social, Governance). Це важливо для сьогодення та майбутнього. ESG це менш ризикована політика, бізнес стратегія та тактика розвитку на ранку. Тому ми маємо залучати бізнес до цього напрямку».
Ярослав Телешун, керівник напряму політика та адвокація WWF-Україна, підкреслив роль банків як ключових посередників між європейськими інституціями та українськими підприємствами й громадами. Він зазначив, що без належного розуміння принципів зеленого фінансування Україна втрачає можливості фінансування екологічно безпечних проектів. Також Ярослав Телешун підкреслив:

«
«Вкрай важливо зосередити зусилля на підвищенні обізнаності та спроможності представників українських фінансових установ щодо застосування принципів зеленого фінансування, а також на розвитку базових навичок у цій сфері серед українських фахівців банківського сектору».
Серед доповідачів, що ділились власним досвідом, думками та порадами також були і міжнародні експерти - Ведран Кордіч, Координатор з таксономії ЄС Європейського офісу WWF та Ольга Жмінько, старший експерт з питань зеленого фінансування, Umweltbundesamt - Агентство з охорони навколишнього середовища Австрії. Вони поділились досвідом впровадження таксономії ЄС в інших країнах, та наголосили на труднощах, що трапляються на цьому шляху. За словами експертів не зважаючи на важливість та гостру потребу впровадження зеленого фінансування це довгий, важкий та кропіткий процес.
Захід став важливим кроком у напрямку адаптації української фінансової системи до європейських стандартів сталого розвитку, сприяючи підвищенню рівня обізнаності фахівців щодо «зеленого» фінансування та його ключової ролі у відновленні країни.
Воркшоп був реалізований коштом Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) та співфінансується Європейським Союзом.