Історія

2003 рік

Липень Участь Президента Асоціації українських банків п.О.Сугоняка в ІХ засіданні Робочої групи “Банки” Українсько-Німецької Координаційної Ради. На засіданні були обговорені питання покращення ділових взаємовідносин між банками та іншими бізнесовими структурами України та Німеччини.
  Нарада в АУБ з фахівцями провідних українських банків з обговорення проекту Концепції валютної політики України до 2015 року. За результатами наради вироблені і передані до НБУ пропозиції щодо структури та основних підходів Концепції.
Липень – грудень Участь у засіданнях Консультаційно-експертної Ради при ДКЦПФР з обговорення проблем розвитку та регулювання фондового ринку та надання узгоджених з банками пропозиції до законів та законопроектів і нормативних актів ДКЦПФР.
Липень  –грудень Робота у робочих групах НБУ і АУБ за участю комерційних банків з розробки плану заходів щодо вдосконалення умов діяльності банків на фондовому ринку за напрямами:-      Акції, корпоративне управління;-      Вексельний обіг;-      Корпоративні облігації;-      Державні цінні папери;-      Інфраструктура фондового ринку;-      Єврооблігації;-      Бухгалтерський облік операцій з цінними паперами.
31 липня “Круглий стіл” АУБ і газети “БІЗНЕС” “Вексельний обіг в Україні. Проблеми і перспективи”. У обговоренні взяли участь представники комерційних банків, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Держфінмоніторингу, Національного банку України. 
Вересень Ділова зустріч Голови Національного банку України    п.Тигіпка С.Л. з Президентом АУБ п.Сугоняком О.А. На зустрічі були розглянуті аналітичні матеріали з питань капіталізації банків та обговорені можливі шляхи співпраці, направленої на покращення інвестиційної привабливості банківського сектору України.
  В Національному банку України створена робоча група з питань запровадження в дію законів України “Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечними сертифікатами” та “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з цінними паперами”, до складу якої увійшов представник АУБ.
  За ініціативою АУБ у Заступника Голови НБУ       п.Шлапака О.В. проведена нарада за участю представників київських банків. На нараді був обговорений проект змін до Інструкції “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні” в частині врахування до регулятивного капіталу переоцінки основних засобів. За результатами наради було домовлено про необхідність доопрацювання запропонованих НБУ підходів.
20 вересня Зустріч керівництва АУБ з делегацією ЄС з організації MONEYVAL, яка займається питанням боротьби з відмиванням “брудних” грошей, та керівництвом Держфінмоніторингу. Під час зустрічі АУБ підтвердила готовність банків до конструктивної співпраці з Держфінмоніторингом, але висловила своє занепокоєння з приводу деяких фактів зростаючого втягнення ДПАУ до регулювання цих питань.
Жовтень АУБ спільно з Центром комерційного права проведена міжнародна конференція на тему “Кредитне бюро”
29 жовтня

За ініціативи АУБ у Міністерстві аграрної політики України відбувся Круглий стіл, присвячений проблемі застосування векселів у державній програмі кредитування села. За результатами пропозицій, висловлених на “круглому столі”, АУБ та Міністерством аграрної політики розроблена програма заходів щодо  розширення застосування векселів при кредитуванні підприємств агропромислового комплексу.

У круглому столі взяли участь: Перший заступник Міністра аграрної політики Безуглий М.Д., представники Міністерства АП, АУБ, Міністерства фінансів, комерційних банків, комерційних структур – партнерів сільських виробників, науковці.

жовтень - листопад

Робота з Комітетами та фракціями ВРУ щодо прийняття законопроекту № 3431 щодо скасування обмеження на випуск корпоративних облігацій у розмірі 25%   статутного фонду емітента.

 
Листопад

Нарада в АУБ з питань обговорення проекту Програми дій, спрямованих на сприяння прискореній  капіталізації банківської системи. В нараді взяли участь керівники банків: Укрсоцбанк, Аваль, ВаБанк, Київ, Агрокомбанк, Укрпрофбанк.

Пропозиції банків, висловлені на нараді, були враховані АУБ при організації роботи з НБУ.
10 листопада Відбулася робоча зустріч представників АУБ з керівництвом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з обговорення проекту змін до законодавства, що регулює систему гарантування вкладів фізичних осіб в Україні. З більшості питань було досягнуто порозуміння. Разом з тим АУБ було наголошено на недоцільності надання Фонду права доступу до інформації, що становить банківську таємницю.
17 листопада За ініціативою Асоціації українських банків відбулася робоча зустріч Голови Національного банку України п.Тигіпко С.Л. з Президентом АУБ п.Сугоняком О.А. На зустрічі були обговорені питання загрози кризи адекватності капіталу та Програма дій, спрямованих  на сприяння  прискореній капіталізації  банківської системи з метою збереження її відповідності  потребам економіки і суспільства.
21 листопада АУБ спільно зі Світовим банком проведений семінар для комерційних банків “Використання складських свідоцтв у банківському кредитуванні”.
21 - 22 листопада АУБ спільно з НБУ, Комітетом з питань фінансів і банківської діяльності, Федерацією працівників недержавних служб безпеки організована та проведена Міжнародна науково-практична конференція “Удосконалення українського ринку охоронних послуг з урахуванням міжнародного досвіду”.
24 грудня За ініціативою АУБ відбулася нарада в НБУ з питань підготовки проекту змін до Закону України “Про банки і банківську діяльність”. За результатами наради домовлено про організацію спільної роботи з опрацювання законопроекту та створення робочої групи за участю представників НБУ, АУБ, КБС та комерційних банків.
26 грудня

За ініціативою АУБ відбулася нарада у Голови Національного банку України Тигіпка С.Л., на якій були обговорені питання капіталізації банків. В нараді взяли участь керівники АУБ та банків-членів Ради АУБ.

Для зняття регуляторних перепон в процесі нарощення капіталу було прийнято рішення про створення спеціальних робочих груп для удосконалення нормативно-правових актів НБУ.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ