Новини АУБ

Результати діяльності Асоціації українських банків за червень 2024 року

У червні Асоціація українських банків активно співпрацювала з Національним банком України, урядовими установами та бізнесом для вдосконалення фінансової системи країни. Було надіслано низку пропозицій та запитів, а також опрацьовано важливі відповіді щодо регуляторних змін і практичних аспектів діяльності банків та небанківських фінансових установ. Асоціація взяла участь у міжнародних конференціях та організувала значні заходи, включаючи підписання Меморандуму про кредитування проектів з відновлення енергетичної інфраструктури. Активна комунікація з медіа забезпечила висвітлення актуальних тем фінансового сектору в умовах війни.

Питання банківського сектору

- Асоціацією до Національного банку України був надісланий лист щодо виплати банками дивідендів.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Національного банку України щодо застосування окремих вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28 "Про надання фінансової державної підтримки" та Постанови Правління Національного Банку України від 25.02.2022 року №23 «Про деякі питання діяльності банків України та банківських груп».
- Асоціацією до Національного банку України з метою формування спільної позиції банківської спільноти та обговорення практичних питань заповнення даних стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) було надіслано додатковий лист.
- Асоціацією до Укрзалізниці та Антимонопольного комітету України були надіслані листи щодо запобігання порушенню законодавства шляхом обмеження постачальників АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» у виборі фінансових установ (банків) для оформлення банківської гарантії.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Національного банку України щодо виплати банками дивідендів, а також надано відповідь Банкам України.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Національного банку України щодо пропозиції внесення змін до пункту 12 Постанови Правління Національного банку України «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» №18 від 24.02.2022 року та/або пункту 14 розділу IV Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України, затвердженого Постановою Правління Національного банку №1 від 02.01.2019 року в частині розширення можливості банками здійснювати операції з торгівлі банківськими металами.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Міністерства у справах ветеранів України щодо долучення представників АУБ до розробки/напрацювання кредитно-інвестиційних програм.

Питання небанківських фінансових установ

- Асоціацією до Національного банку України був надісланий лист щодо надання роз’яснень з питань аутсорсингу.
- Асоціацією до Національного банку України був надісланий лист щодо внесення змін до Положення про використання електронного підпису та електронної печатки.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Національного банку України щодо надання роз’яснень з практичних аспектів реалізації законодавства з фінансового моніторингу в частині роботи з PEP.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Національного банку України щодо практичного застосування деяких вимог з фінансового моніторингу в частині проведення фінансового моніторингу з використанням ID-картки фізичної особи.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Національного банку України щодо обговорення Концепції реформування регулювання факторингу в Україні.
- Асоціацією до Міністерства оборони України був надісланий лист щодо переліку документів, які подаються дружиною/чоловіком військовослужбовця для отримання пільг по кредитам.
- Асоціацією до Державної міграційної служби України та Міністерства у внутрішніх справ України надіслані листи про проведення зустрічі щодо роз’яснення роботи реєстрів недійсних документів ДМСУ та МВС України.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Національного банку України щодо практичного застосування визначення категорії споживачів, які мають право отримувати пільги.
- Асоціацією опрацьовано відповідь від Національного банку України щодо надання роз’яснення в застосуванні окремих норм Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Участь у тематичних заходах
- 05 червня відбулася робоча зустріч, організована Асоціацією з АТ «Укрзалізниця» та комерційними банками, під час якої обговорювалися проблемні питання щодо роботи з банківськими гарантіями для участі в тендерах ProZorro.
- 07 червня Асоціація взяла участь у 59-му засіданні асоційованих членів Європейської банківської федерації (EBF), що відбулося в Афінах, Греція.
- 11-12 червня Асоціація взяла в «Ukraine Recovery Conference-2024 (URC2024)», яка відбулася в Берліні, Німеччина.
- 12 червня було проведено засідання Ради Асоціації українських банків.
- 13 червня Асоціація взяла участь в лекції для студентів Державного податкового університету на тему: «Банківська система у період війни».
- 14 червня за інформаційного партнерства Асоціації українських банків відбувся показ документального фільму "Да Вінчі" в місті Лондон, Велика Британія.
- 14 червня відбувся XIX звітно-виборчий З'їзд АУБ. Участь у З'їзді взяли 49 делегатів з 72 членів Асоціації, як банки, так і небанківські фінансові установи. Загалом кількість учасників склала близько 70 осіб, серед яких представники Верховної Ради України, Міністерства економіки, Міністерства юстиції, Національного банку України, Торгово-промислової палати України.
- 20 червня Асоціація взяла участь в засіданні Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану, яке відбулося в Українському союзі промисловців і підприємців. Участь в засіданні також прийняли представники парламенту, РНБОУ, Мінекономіки, Генштабу, профспілок та галузевих асоціацій.
- 20 червня було проведено засідання комітету АУБ з питань комплаєнсу та фінансового моніторингу (НФУ) за темою «Розгляд та обговорення проблемних питань, що виникають в процесі роботи небанківських фінансових установ».
- 21 червня було проведено огляд новацій Національного банку України за травень 2024 року підготовлений Аналітичною групою АУБ під керівництвом Діляри Мустафаєвої.
- 21 червня на запрошення Національного банку України Асоціація взяла участь в VIIІ щорічній дослідницькій конференції "Маневруючи у мінливому ландшафті: центральні банки в умовах нової реальності".
- 25 червня представники Асоціації та банки-члени АУБ взяли участь у Банківському форумі, який був організований виданням "Економічна правда". АУБ виступила офіційним інформаційним партнером заходу. В рамках Банківського форуму Банки-члени Асоціації підписали Меморандум про кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури України. 17 найбільших банків країни, серед яких 6 членів АУБ (АТ "А-Банк", АТ "МТБ", АТ "ПРАВЕКС БАНК", АТ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", АТ "КБ «ГЛОБУС»"), взяли на себе зобов'язання надавати пільгові кредити на реалізацію проектів з відновлення та розвитку енергетичного сектору.
- 26 червня АУБ провела відеоконференцію з представниками Американської банківської асоціації (ABA), під час якої були досягнуті домовленості про співпрацю.
Висвітлення діяльності АУБ у медіа
- Протягом травня представники Асоціації українських банків (АУБ) активно брали участь у висвітленні діяльності АУБ в засобах масової інформації. Прес-центром АУБ були організовані ефіри на телеканалах Суспільне, Еспресо, 5 канал та 24 канал. Обговорювані теми включали інфляцію, курс валют, кредитування бізнесу, реалізацію програми єОселя, монетарну політику Національного банку України, фінансову грамотність та протидію шахрайству.
- На сайті АУБ на регулярній основі в рубриці "Новини партнерів" публікувалися пресрелізи членів Асоціації. Це сприяло підвищенню ефективності комунікацій, посиленню медійної активності та формуванню інформаційної політики в інтересах членів АУБ.

З повагою, команда АУБ

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ