Новини АУБ

В рамках Меморандуму про кредитування відновлення енергоінфраструктури ставки за кредитами для ОСББ знижено до 13,5%

В рамках Меморандуму про кредитування відновлення енергоінфраструктури, укладеного 17-м найбільшими українськими банками (“Меморандум 17”) Глобус Банк знизив кредитні ставки для ОСББ до 13,5% річних.

Про це повідомив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління ГЛОБУС БАНКУ.

Мамедов 2

За його словами, наразі вкрай важливими є розвиток енергокредитування, адже такі кредити дають змогу позичальникам стати енергонезалежними.

Згідно з новими кредитними умовами спецпрограми “Відновлення енергетичної інфраструктури”, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, що є учасниками програм “Енергодім” та “ГрінДІМ” від Фонду енергоефективності мають змогу оформити кредит терміном до 5 років на суму до 3 млн грн під 13,5% річних на першій рік на реалізацію енергоефективних проєктів, придбання та встановлення сонячних панелей та теплових насосів. 

Як твердить банкір, саме високі ставки за кредитами стояли на заваді початку процесу енергомодернізації. 

“Лояльні умови кредитування — це поштовх до більш активної участі ОСББ в реалізації проєктів з енергонезалежності”, — зауважив він. 

Експерт прогнозує, що протягом першого місяця банк зможе отримати до 20 заявок з Львівської, Волинської, Миколаївської областей. Усього до кінця року планується видати не менше 100 кредитів.

“Кредитна ставка в 13,5% — це лише перший крок в реалізації Меморандуму найбільших українських банків. Саме тому, ми очікуємо, що більшість комерційних банків незабаром підуть схожим шляхом. Адже розвиток кредитування стимулює економіку та сприяє швидкому перетворенню України в повністю енергонезалежну державу”, — підсумував Сергій Мамедов. 

Довідка:

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ГЛОБУС" (ГЛОБУС БАНК) засновано у 2007 році. 

Станом на квітень 2024 року регіональна мережа налічує 31 відділення. Всі відділення банку входять до об’єднаної мережі Power Banking, що дає змогу працювати за умов відсутності світла.

ГЛОБУС БАНК підтверджено кредитний рейтинг за національною шкалою на рівні uaAAA, а також рейтинг депозитів на рівні ua2+ за шкалою рейтингового агентства "Експерт-Рейтинг".

Пріоритетними напрямками діяльності банку є іпотечне кредитування на первинному ринку, автокредитування, кредитування малого та середнього бізнесу. 

ГЛОБУС БАНК є акредитованим партнером низки державних програм: державної іпотечної програми “єОселя”, програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу “5-7-9”. 

У вересні 2023 року Банк став партнером ДУ “Фонду енергоефективності” за програмами кредитування ОСББ та ЖБК “Енергодім” та “ГрінДІМ”.
25 червня 2024 року ГЛОБУС БАНК став одним із 17 найбільших українських банків, що підписали Меморандум про кредитування проєктів з відновлення енергоінфраструктури. 

У грудні 2023 року та на початку 2024-го банк доєднався до державних кредитних програм “Доступний факторинг” та “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%”.

Банк є лідером з кредитування придбання житла на первинному ринку – за останні 5 років банком профінансовано 2 500 іпотечних кредитів на 2 млрд грн. 

Банк входить до 5-ки лідерів автокредитування, банком акредитовано понад 600 автосалонів.
Голова правління ГЛОБУС БАНКУ Сергій Мамедов є заступником Голови Ради директорів Конфедерації будівельників України та віцепрезидентом Асоціації українських банків.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ