Новини АУБ

Банки-члени Асоціації підписали Меморандум про кредитування відновлення енергоінфраструктури: участь АУБ в Банківському форумі

25 червня Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас та представники банків-членів АУБ взяди участь у Банківському форумі, організованому "Економічною правдою". Це був перший подібний форум з початку великої війни, який зібрав представників регуляторів, банків, бізнесу та влади для обговорення найважливіших питань банківського сектору.

MDV 0712 1280x853

Головною темою форуму було обговорення стану банківської системи та її адаптації до умов війни. У заході взяли участь голова Національного банку України Андрій Пишний та його заступник Дмитро Олійник, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, заступниця директора Фонду гарантування вкладів Ольга Білай, голова правління банку ПУМБ Сергій Черненко, голова правління "ОТП банку" Володимир Мудрий, заступниця голови правління "Райффайзен банку" Лариса Бондарєва, заступниця голови правління Sense Bank Олена Зубченко, заступниця голови правління "Укрсиббанку" Наталія Савчук, члени наглядових рад банків, представники профільних асоціацій та бізнесу.

Голова НБУ Андрій Пишний під час розмови з в.о. головного редактора "Економічної правди" Миколи Максимчука розповів про монетарну політики Нацбанку, відповів на запитання щодо причини прибутковості банків минулого року, та повідомив про перші підсумки валютної лібералізації.

Андрій Дубас виступив у дискусійній панелі, на якій обговорювався стан банківського сектору на третій рік війни, фінансові результати банків у 2023 році, зміни в їх активах та роль депозитних сертифікатів і ОВДП. Також учасники дискусії обговорили вплив ретроспективного оподаткування банків та підвищення податку до 25% на регуляторне поле і стратегічне планування.

Під час першої панельної дискусії представники банків ділилися своїми спостереженнями щодо змін у їхніх бізнес-моделях, спричинених війною, та обговорювали адаптацію регуляторних політик до нових умов. Зокрема, у Нацбанку відзначили, що роль традиційних стрес-тестів банківської системи наразі зменшилася через збільшення частки безризикових активів, таких як ОВДП та депозитні сертифікати.

На завершення заходу 17 найбільших українських банків підписали Меморандум про кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури. До Меморандуму долучилися такі банки, як Райффайзен Банк, УКРСИББАНК, ОТП Банк, ПУМБ, Ощадбанк, Укрексімбанк та інші. Важливо відзначити, що серед підписантів Меморандуму 6 банків є членами АУБ: АТ "А-Банк", АТ "МТБ", АТ "ПРАВЕКС БАНК", АТ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", АТ "КБ «ГЛОБУС»".

Підписання Меморандуму продемонструвало готовність банківського сектора активно підтримувати енергетичне відновлення країни в складний час.

Участь членів АУБ підкреслює активну позицію Асоціації українських банків у підтримці стабільності та розвитку банківської системи України.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ