Новини АУБ

 Дискримінація малих банків у тендерах Укрзалізниці: Асоціація українських банків звернеться до АМКУ

5 червня відбулася робоча зустріч, організована Асоціацією українських банків з АТ «Укрзалізниця» та комерційними банками, під час якої обговорювалися проблемні питання щодо роботи з банківськими гарантіями для участі в тендерах ProZorro.

У зустрічі взяли участь експерти Асоціації українських банків, представники Правління АТ «Укрзалізниця», топ-менеджмент Глобус Банку, Юнекс Банку, Банку Інвестицій та Заощаджень, Альянс Банку. Тематикою обговорення стали вимоги Укрзалізниці щодо банківських гарантій, які обмежують можливості малих банків брати участь у тендерах, що, на думку банківської спільноти, є дискримінаційним підходом.

Основним питанням зустрічі була відмова Філії "Центр забезпечення виробництва" АТ «Укрзалізниця» співпрацювати з малими банками щодо надання банківських гарантій. Укрзалізниця висуває вимоги, які дозволяють надавати гарантії лише великим системно важливим банкам або банкам з високими міжнародними рейтингами. Малі банки вважають ці вимоги дискримінаційними, оскільки вони обмежують їхню участь у тендерних процедурах.

Під час обговорення представники малих банків висловили своє занепокоєння щодо дискримінаційних умов, які ставлять їх у невигідне становище порівняно з великими банками. Вони наголосили, що статус «системно важливого банку» не повинен бути єдиним критерієм для надання банківських гарантій, оскільки це порушує принципи вільної конкуренції.

Зі свого боку, представники Укрзалізниці зазначили, що такі вимоги спрямовані на зменшення ризиків і забезпечення надійності фінансових гарантій. Вони підкреслили, що мають негативний досвід співпраці з малими банками, які не завжди виконують свої зобов’язання.

На думку представників банків, вимоги Укрзалізниці обмежують участь малих банків у тендерних процедурах, що порушує принципи вільної конкуренції. Банківська спільнота вважає, що вимоги Укрзалізниці суперечать антимонопольному законодавству та обмежують можливості малих банків надавати свої послуги. Разом з тим, в Укрзалізниці висловилюють занепокоєння щодо надійності малих банків

Після обговорення учасники домовилися звернутися від імені Асоціації українських банків офіційним листом до керівництва Укрзалізниці та Антимонопольного комітету України з проханням переглянути дискримінаційні вимоги та забезпечити рівні умови для всіх банківських установ. 

Асоціація українських банків рішуче виступає проти дискримінаційної політики та буде продовжувати роботу над вирішенням цієї проблеми, захищаючи права всіх учасників ринку банківських послуг.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ