Новини АУБ

Інфляція не перевищує 3,2%, а курсові коливання не є критичними

У Національного банку України є всі інструменти для втілення ефективної монетарної політики. Про це в етері “5 каналу” заявив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління ГЛОБУС БАНКУ. Коментуючи травневе зростання курсів валют, він вважає його цілком допустимим і до міри прогнозованим.

S Mamedov

За словами експерта, наразі на валютному ринку нічого неординарного не відбувається. І тому є достатньо підстав, адже на ринку діє режим гнучкого курсоутворення.

“Ми бачимо щодня, що курси валют то збільшуються, то зменшуються, що є прямим наслідком політики Нацбанку на поступову лібералізацію валютного ринку. Нагадаю, що рік розпочався з курсу 38 грн. Був курс і 39 грн. Але в бюджеті на 2024 рік чітко прописано, що середньорічний курс має бути на рівні 40,7 грн за долар. Тому цілком очевидно, що курс мав би зростати”, — вважає банкір.
Він переконаний, що курсова ситуація на ринку буде стабільною і прогнозованою, а курсові показники відповідатимуть бюджетним очікуванням. На його думку, політика гнучкого курсу є добрим сигналом для громадян, що ринок живий, а ризики різкого обвалу національної валюти мінімальні.

 “Інфляція у річному вимірі не перевищує 3,2%, а курсові коливання хоч і помітні, але не є критичними. Ці два фактори яскраво свідчать про ефективність здійснюваних Нацбанком монетарної та інфляційної стратегій, спрямованих не лише на стабілізацію, а й на активний розвиток економіки. А досягти цього в умовах війни вже є великим здобутком”, — підсумував Сергій Мамедов.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ