Новини АУБ

Аутсорсинг НФУ по-новому: на Комітеті з небанківського кредитування АУБ обговорили новації регулятора

16 травня відбулося засідання Комітету з небанківського кредитування Асоціації українських банків (АУБ), на якому обговорювалися питання аутсорсингу відповідно до Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії". 

20240516 163857 1280x560

У заході взяли участь понад 30 представників небанківських фінансових установ (НФУ), які мали можливість отримати вичерпні відповіді на актуальні питання щодо аутсорсингу, зокрема:

Необхідність та формат повідомлення НБУ про аутсорсинг:

  • Роз'яснення вимог НБУ щодо аутсорсингу ключових функцій, таких як колекторські послуги.
  • Перелік інформації, яка повинна міститися в повідомленні про аутсорсинг.
  • Практичні приклади заповнення повідомлення про аутсорсинг.

Дублювання в процесі повідомлення про аутсорсинг:

  • Обговорення дублювання вимог щодо повідомлення про аутсорсинг у різних нормативно-правових актах.
  • Можливі шляхи оптимізації процесу повідомлення про аутсорсинг.

Невизначеність щодо аутсорсингу кредитних послуг:

  • Роз'яснення питання, чи вважається використання кредитних бюро для оцінки ризиків аутсорсингом.
  • Рекомендації щодо подальших дій для отримання офіційних роз'яснень від НБУ.

Під час засідання представники АУБ та члени Комітету надали кілька рекомендацій небанківським фінансовим установам щодо вдосконалення роботи з огляду на нові регуляторні норми.

Зокрема рекомендації стосувалися:

  • Ознайомлення з листами НБУ щодо аутсорсингу та приведення діяльності НФУ у відповідність до них.
  • Використання оновлених рекомендацій АУБ щодо аутсорсингу, які будуть містити чітке вказівку на необхідність повідомлення НБУ про колекторські послуги, що надаються сторонніми компаніями.
  • Звернення до АУБ за допомогою у налагодженні комунікації з НБУ з питань аутсорсингу.

Голова Комітету з небанківського кредитування Сергій Сінченко подякував НБУ за ефективну комунікацію з Асоціацією – листи та роз'яснення регулятора, безумовно, стали цінним орієнтиром для небанківських фінансових установ. Разом з керівник Комітету АУБ зазначив, що низка питань щодо аутсорсингу залишається не визначеною.

Зокрема, не до кінця визначено, чи вважається використання кредитних бюро для оцінки ризиків аутсорсингом. Це питання має важливе значення для багатьох НФУ, адже воно впливає на те, чи їм потрібно повідомляти НБУ про подібні послуги. Також виникають питання щодо формату надання інформації регулятору, в якій повідомляється аутсорсинг. Тому, зважаючи на актуальність цих питань, АУБ планує звернутися до НБУ за додатковою інформацією та офіційними роз'ясненнями.

«Ми переконані, що чітке розуміння вимог регулятора щодо аутсорсингу сприятиме прозорості та ефективності роботи небанківського фінансового сектору», – наголосив голова Комітету з небанківського кредитування.

"Засідання Комітету з небанківського кредитування Асоціації українських банків сьогодні є важливим майданчиком для обговорення актуальних питань щодо регуляції діяльності небанківських фінансових установ. Зокрема сьогодні ми розглянули важливі питання щодо нововведень в аутсорсингу, обговорили практичних рекомендації для НФУ. АУБ буде й надалі активно співпрацювати з Національним банком України та своїми членами – небанківськими фінустановами для забезпечення чіткого розуміння та дотримання вимог регулятора щодо аутсорсингу", – підсумував президент АУБ Андрій Дубас.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ