Новини АУБ

Асоціація українських банків сприяє впровадженню нових стандартів електронної податкової звітності

На засіданні Комітету Асоціації українських банків (АУБ) з питань обліку та оподаткування, який відбувся 19 березня, було розглянуто питання щодо подання банками в Державну податкову службу (ДПС) додаткової інформації в електронному вигляді, а саме аудиторського файлу SAF-T UA.

Засідання, яке пройшло у змішаному офлайн та онлайн форматі, з ібрало більше 30 провідних спеціалістів банків України, серед яких бухгалтерські спеціалісти, податкові менеджери, аналітики. Керівник комітету Богдан Лукасевич розповів про комунікацію з представниками ДПС щодо новацій в електронній податковій звітності для банків, яку планують впровадити з 1 січня 2025 року.  Згідно з нововведеннями, банки будуть зобов'язані щороку подавати SAF-T UA, який містить дані про активи, власний капітал, зобов'язання, а також інформацію про зміни у фінансово-господарському стані.  «Однак, порядок подання SAF-T UA не враховує особливості ведення бухгалтерського обліку у банківських установах та специфіку банківської діяльності. Відображення інформації про послуги з надання/отримання кредиту, депозиту, позики неможливо визначити кількісно. Це динамічний процес, який неможливо прирівняти до простого кількісного виміру», – зазначив Богдан Лукасевич. 

Під час засідання було вирішено, що АУБ буде ініціювати перед Державною податковою службою розробку єдиного методологічного підходу до формування SAF-T UA з урахуванням особливості банківської діяльності.  «Україна йде в ЄС, де всі країни застосовують такий формат подачі інформації. І Державна податкова служба також не хоче відставати від світових стандартів. Асоціація також підтримує пропозицію ДПС щодо проведення пілотного проекту на базі одного чи кількох банків. Це допоможе протестувати нову систему та відпрацювати механізм її подання», – підкреслив Богдан Лукасевич.     

 

Учасники заходу обговорили запровадження пілотного проєкту на базі одного чи кількох банків для розробки нових IT-рішень, необхідних для впровадження електронної податкової звітності. Це означає, що банки мають готуватися до впровадження нового програмного забезпечення або доопрацювання існуючих IT-механізмів.

Сьогодні Асоціація українських банків спільно з Державною податковою службою працюють над тим, щоб зробити процес подання електронної звітності для банків максимально зручним та ефективним.

«Впровадження нових електронних стандартів податкової звітності є важливим кроком для підвищення прозорості та ефективності фінансової системи України. Ми прагнемо спільно з банками забезпечити успішне впровадження цих змін та відповідність їх вимогам», - підсумував президент АУБ Андрій Дубас.

 

 

 

 

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ