7-8 вересня 2022 року відбудуться чергові засідання Комітету і, відповідно, Правління НБУ з питань монетарної політики, на яких, зокрема, будуть прийматись рішення щодо зміни облікової ставки.
✅Зазначаємо, що попереднім рішенням регулятора (21.07) було збережено облікову ставку на рівні 25% річних та було оприлюднено прогнозні дані щодо фіксації зазначеного рівня облікової ставки до кінця першого кварталу 2024 року. Проте, враховуючи поточний рівень інфляції на рівні 22,2% (прогнозне збільшення до 31% до кінця року за базовим сценарієм), зниження реального ВВП на 33,4% до кінця року, подальший тиск на валютному ринку, АУБ було проведено експрес-опитування професійної спільноти щодо перспектив перегляду рівня облікової ставки на чергових засіданнях Комітету та Правління НБУ з питань монетарної політики.
За результатами експрес-опитування АУБ рівень облікової ставки:
- залишиться без змін (68% голосів);
- підвищиться на 5пп до 30% річних (23% голосів);
- знизиться на 2-5пп до 20-23% річних (9% голосів).
✅Зазначені результати свідчать про переважну впевненість у послідовності дій регулятора та очікуванні подальшої трансмісії облікової ставки, зокрема, на вартість внутрішніх запозичень, з одного боку, з іншого – частина респондентів висловлюється за посилення «привабливості гривневих активів та інтересу з боку інвесторів». Також є альтернативне/протилежне бачення щодо зниження рівня ключової ставки при збільшенні рівня інфляції по прикладу політики деяких центробанків країн.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction