Експертна думка

У 2024 році на ринку фінансових послуг очікуються значущі зміни, які несуть позитивні та конструктивні перетворення для сектору.

Ринок фінансових послуг України у 2024 році зазнає значних змін, які матимуть як позитивні, так і конструктивні наслідки для сектору. Про це в інтерв'ю заявив СЕО компанії MyCredit Владислав Білан.

За його словами, однією з ключових змін стане обмеження денної процентної ставки до 1% на день. Цей крок, на думку Білана, має на меті створити більш сприятливі умови для клієнтів. Компаніям дають час адаптуватися до нового стандарту – до осені 2024 року.

"Зниження ставки, безумовно, є найвагомішою трансформацією на фінансовому ринку", - підкреслив Білан.

Він також зазначив, що Національний Банк впровадить додаткові вимоги щодо оцінки кредитоспроможності позичальників. Це може призвести до тривалішого процесу отримання позики, але дає можливість для покращення роботи та забезпечення ще вищої якості обслуговування.

"Останні декілька років MyCredit працювала з фактичною ставкою 1-1,4% на день. Влітку ж усі компанії перейдуть до 1% на день. Якщо для MyCredit та більшості великих компаній це означатиме зниження прибутку, то для маленьких компаній – фініш їхньої роботи. Багато гравців підуть з ринку", - зазначив Білан.

Він також підкреслив, що Нацбанк активно проводить заходи щодо регулювання діяльності кредиторів.

"Ми вважаємо це дуже важливим кроком, бо прагнемо працювати в умовах прозорості, на регульованому ринку. Чесна конкуренція дає поштовх для ринку ефективно функціонувати та розвиватися", - підсумував Білан.

Він зазначив, що серед очікуваних наслідків змін:

- Зменшення кількості гравців на ринку
- покращення умов для клієнтів
- підвищення якості обслуговування
- розвиток чесного та прозорого ринку

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ