Експертна думка

За статтею  "Гроші дорожчають: що буде з курсом, депозитами та кредитами" Богдан Слуцький "Уніан"

"Різке підвищення облікової ставки може чинити загрозу не лише для громадян, бізнесу, держбюджету, але і для самих банків." 

У разі застосування ставки рефінансування по довгостроковим та короткостроковим кредитам на рівні 27 відсотків  річних може призвести до банкрутства до двох десятків банків України. Це в свою чергу нанесе сильний удар по стабільності та довірі до банківської системи України. 

Вартість отриманих банками від НБУ ресурсів зросла в 2,5 рази. Для більшості банків будуть зафіксовані значні збитки при перерахунку вартості кредитів рефінансування, оскільки банки не мають можливості збільшення ставок за раніше наданими кредитами та придбаними ОВДП, як слідство, це створить додаткове навантаження на капітали банків. Під значним тиском опиниться Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Це може призвести до втрати капіталу і ліквідності банківської системи, та, як наслідок, - до банківської кризи, якої вдавалося уникнути навіть під час перших місяців війни", - зазначив він.

Для стабілізації ситуації необхідно комплексно збалансувати регулювання національної банківської системи, а Нацбанку треба почути голос банкірів.

"Банки постали перед реальністю використання юридичних інструментів для захисту своїх інтересів. Для подолання викликів, що стоять перед банками і бізнесом, вкрай актуальним є здійснення ефективної комунікації між державними органами та банками", - зазначив Андрій Дубас.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction