"Вкрай актуальним є здійснення ефективної комунікації між державними органами та банками" Андрій Дубас Президент АУБ
За статтею "Гроші дорожчають: що буде з курсом, депозитами та кредитами" Богдан Слуцький "Уніан"
"Різке підвищення облікової ставки може чинити загрозу не лише для громадян, бізнесу, держбюджету, але і для самих банків."
У разі застосування ставки рефінансування по довгостроковим та короткостроковим кредитам на рівні 27 відсотків річних може призвести до банкрутства до двох десятків банків України. Це в свою чергу нанесе сильний удар по стабільності та довірі до банківської системи України.
Вартість отриманих банками від НБУ ресурсів зросла в 2,5 рази. Для більшості банків будуть зафіксовані значні збитки при перерахунку вартості кредитів рефінансування, оскільки банки не мають можливості збільшення ставок за раніше наданими кредитами та придбаними ОВДП, як слідство, це створить додаткове навантаження на капітали банків. Під значним тиском опиниться Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Це може призвести до втрати капіталу і ліквідності банківської системи, та, як наслідок, - до банківської кризи, якої вдавалося уникнути навіть під час перших місяців війни", - зазначив він.
Для стабілізації ситуації необхідно комплексно збалансувати регулювання національної банківської системи, а Нацбанку треба почути голос банкірів.
"Банки постали перед реальністю використання юридичних інструментів для захисту своїх інтересів. Для подолання викликів, що стоять перед банками і бізнесом, вкрай актуальним є здійснення ефективної комунікації між державними органами та банками", - зазначив Андрій Дубас.