Експертна думка

"Ми пройшли багато криз. І локальних і глобальних (як криза 2008-2009). Тотальна війна не схожа на жодну з попередніх криз. В один момент ВСІ підприємства опинилися під ударом. Немає жодної галузі, яка б не постраждала. Фактично, економіка країни зупинилася.

Фінансовий сектор постраждав чи не найбільше. 90% позичальників припинили виконувати свої зобовязання. А фінансистам виконувати зобов’язання перед інвесторами та вкладниками — необхідно. А ще необхідно утримувати компанію на плаву: IT-інфраструктура потребує постійних витрат, важливо підтримувати співробітників , допомагати клієнтам релокуватися у відносно безпечні області.

Особливість фінансового бізнесу в тому, що він повинен функціонувати 24/7. Не можна просто так взяти й зупинитися. Але й продовжувати фінансувати не можна, бо таким чином збитки можуть збільшитися, а не зменшитися. Втрати через війну можливі у будь-якій області. Обстрілюють всі регіони. Не зрозуміло, який тип бізнесу можна фінансувати, а який ні. Чи будуть забирати заставне майно на потреби ЗСУ, чи буде воно знищене або украдене російською армією. Додайте до цього проблеми з логістикою, паливом, експортом зерна...

Втім, віримо, що українські підприємці зможуть відновити економіку. Останнім часом спостерігаємо більше запитів на фінансування, люди оговталися і починають думати що робити з бізнесом. Декілька тижнів тому у вигляді тесту ми відновили фінансування в трьох областях. Сьогодні відновлюємо фінансування по всій правобережній Україні. Сподіваємось, що скоро зможемо фінансувати по всій території.

Бо бізнеси повинні відкриватись. Підприємці повинні допомагати один одному.

Зараз не лише сприятливі умови для отримання фінансування в гривні, а й вигідні. Бо всі ми розуміємо, що курс — не ринковий, і коли економіка “відкриється”, то просто на зміні курсу ви відіб'єте всю свою техніку."

 

Сергій Васьков, керуючий партнер Еска Капітал

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction