Експертна думка

Ми вже попередньо розповідали про класичний та реверсивний факторинг, їх відмінності та переваги для малих та середніх підприємств. Бувають ще різні види факторингу, які можуть відрізнятися логікою надання фінансування. Є факторинг з регресом на постачальника та без, відкритий та закритий факторинг тощо. Технології факторингу розвиваються, з'являються різні банківські та небанківські рішення, як наслідок, розвинувся електронний факторинг, або  е-факторинг.

 

Фінансові операції, зокрема з факторингу, мають різні ризики, пов'язані з підробкою документів, їхньою некоректністю. Це може призвести до втрати грошей та витоку важливих даних. Також виникають ризики, пов'язані із постачанням: покупець повернув товар, або ж в документах не збіглися суми. Е-факторинг захистить учасників угод від можливих ризиків, шляхом перенесення операцій в електронний формат, та завдяки використанню EDI-технологій (англ. Electronic Data Interchange — технологій електронного обміну даних). Е-факторинг має перевагу над звичайним “паперовим” факторингом, — всі угоди й транзакції між постачальниками, дебіторами та кредиторами відбуваються на основі цифрових оригінальних документів, завірених електронним підписом.

 

Через пандемію COVID-19 необхідність у факторингу зросла. Потреба у факторингу виникла у багатьох постачальників, в першу чергу у малих та середніх підприємств. Адже для них це найшвидший та доступний  інструмент фінансування.

 

Багато IT-платформ пропонують рішення з реверсивного факторингу, адже реверсивний факторинг має багато переваг проти звичайного факторингу.

 

По-перше, завдяки реверсивному факторингу постачальник може отримати гроші за продані інвойси набагато швидше, ніж завдяки звичайному. Після того, як дебітор затвердив інвойс — він готовий до продажу. Постачальнику залишається натиснути кнопку “Продати”. Після підписання угоди, гроші надійдуть у той самий, або на наступний день, що залежить від часу продажу інвойсу: зранку, після обіду або увечері.

 

По-друге — реверсивний факторинг підвищує безпечність  документообігу та зберігання. Паперовий носій — завжди ризик втрати/фальсифікації документу або підпису. На платформі транзакції заархівовані цифровим шляхом, та проштамповані відмітками часу, що робить транзакції е-факторингу захищеними від втручання. Електронні документи, які підписуються на платформі за допомогою електронного підпису, прирівнюються до паперових. У разі виникнення суперечок та звернення однієї зі сторін угоди до суду, документи можуть бути використані в електронному вигляді, або як завірені паперові копії.

 

По-третє, е-факторинг на IT платформах значно зменшує використання ручної праці та паперових носіїв. Завдяки системам EDI — що зазвичай інтегровані з платформами та мають функцію обміну е-документами, всі процеси з завантаження інвойсів та супроводжувальних документів відбуваються автоматично. Іншими словами, ані дебітор, ані банк не матиме необхідності сканувати, завантажувати та перевіряти супроводжувальні документи. Водночас зникає потреба у зберіганні документів на полицях — всі підписані електронно документи зберігаються на платформі, їх можна завантажити будь-коли.

 

Діджиталізація торгівлі позитивно впливає на її фінансування. Факторинг в Україні частково застійний, оскільки вимагає багато паперової роботи. За умови, що згадана технологія може автоматизувати обмін документами, факторинг стає більш привабливим фінансовим продуктом. Саме електронний факторинг може призвести до буму такого виду фінансування в Україні.

 

Експерт з питань факторингу,

General Manager SupplierPlus Ukraine - Олексій Аніпер

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction