Новини фінансового сектору

Банки активізують кредитування реального сектору економіки: нова Стратегія від НБУ

  • Джерело: НБУ

Національний банк України затвердив нову Стратегію з розвитку кредитування, яка сприятиме відновленню економіки країни в умовах воєнного стану. Про це повідомив Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Pyshnyj governor web

Голова НБУ зазначив, що реалізація стратегії забезпечить фінансовими ресурсами відновлення енергетичної інфраструктури та стимулюватиме кредитний попит, спрямований на підвищення обороноздатності країни. За його словами, це сприятиме розширенню доступу бізнесу до кредитних ресурсів, розвитку підприємництва, залученню інвестицій в економіку, створенню нових робочих місць та поверненню мільйонів українців з-за кордону.

"Маємо якнайшвидше забезпечити фінансовими ресурсами насамперед відновлення енергетичної інфраструктури. Це перше. Друге – стимулювати кредитний попит, спрямований на підвищення обороноздатності країни. Йдеться про заохочення попиту не лише з боку підприємств ОПК, а й переробної промисловості, сільського господарства та бізнесу на деокупованих і наближених до фронту територіях – 'територіях стійкості'", - підкреслив Пишний.

Основні завдання зі впровадження Стратегії розподілені між Національним банком, Міністерством фінансів та Міністерством економіки. Зокрема, Національний банк продовжуватиме підтримувати макрофінансову стабільність і регулюватиме сектор з урахуванням балансу між забезпеченням фінансової стабільності й розвитком кредитування. Міністерство фінансів стимулюватиме ризик-апетит державних банків до кредитування пріоритетних галузей, а Міністерство економіки удосконалюватиме механізми державних програм на визначених пріоритетних галузях економіки та підприємствах на територіях з високими воєнними ризиками.

"Ми вже приступили до реалізації Стратегії – Правління НБУ затвердило перехідні вимоги до банків для поступового запровадження нової структури капіталу та вимог до його достатності. Завдяки виваженому формулюванню перехідних положень, ураховуючи прогнози показників діяльності банків, ми зможемо і зберегти фінансову стабільність, і забезпечити значний потенціал кредитування", - повідомив голова НБУ.

Підсумовуючи, Андрій Пишний зазначив, що сподівається на подальші кроки та рішення щодо відображення пріоритетів цієї Стратегії у стратегічних настановах уряду для державних банків та ключових показниках їхньої ефективності.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ