Новини фінансового сектору

Банки підтримують розвиток ринку ЕСКО в Україн

  • Джерело: Програма розвитку ООН (UNDP)

UNDP та Фонд розвитку підприємництва презентували ЕСКО-фонд для підтримки сталого розвитку та енергоефективності

100624 pro oon 1200x675

Програма розвитку ООН (UNDP) у співпраці з Фондом розвитку підприємництва (ФРП) презентувала новий фінансовий механізм для спрощення доступу ЕСКО-компаній до банківського фінансування під час заходу «ЕСКО Фонд: Енергоефективність для сталого розвитку», що відбувся 5 червня 2024 року у Києві. Про це повідомляє пресслужба UNDP.

Новий механізм «ЕСКО Фонд» від UNDP та ФРП сприятиме розвитку ринку ЕСКО в Україні через використання таких банківських інструментів, як часткова компенсація відсоткової ставки, тіла кредиту, а також додаткові гарантії. Очікується, що завдяки цьому механізму буде профінансовано від 10 до 15 пілотних проєктів у громадах.

1006 gapon 3

Андрій Гапон, Голова Правління Фонд розвитку підприємництва, додав: «В ці надзвичайно важкі часи для України ЕСКО програми є безумовно пріоритетними для кожного українця, тому пілотний проєкт з UNDP є потужним поштовхом для подальшого розвитку утеплення не тільки громадських приміщень, а і житлових».

Представники вітчизняних банків поділилися своїм досвідом щодо кредитування ЕСКО-компаній під час заходу, розповівши про існуючі бар’єри та виклики на шляху до збільшення обсягів кредитування.

Захід, організований за підтримки проєкту GEF/UNDP «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», став важливою платформою для обміну досвідом, презентації нових фінансових механізмів та практичних кейсів, сприяючи розвитку енергоефективності в Україні.

 

    

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ