Новини фінансового сектору

Місія МВФ у Варшаві завершилася: Україна на крок ближче до отримання нового траншу

  • Джерело: НБУ

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Варшаві завершила свою роботу з досягненням угоди на рівні персоналу (SLA) щодо четвертого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) для України. Це важлива подія наблизила Україну до отримання чергового траншу фінансування, який цього разу становитиме близько 2,2 мільярда доларів США.

0306 mvf nbu 2

За підсумками місії було відзначено значний прогрес у реалізації програми та високу якість роботи української команди. Усі кількісні критерії ефективності були виконані в повному обсязі, а структурні маяки – вчасно або з незначними затримками.

Національний банк України (НБУ) також активно працював над посиленням банківського регулювання, нагляду, кредитної діяльності та інфраструктури ринків капіталу. НБУ планує продовжувати валютну лібералізацію, переходити до більшої гнучкості курсу та повертатися до інфляційного таргетування для підтримки макроекономічної стабільності та відновлення економіки.

Особливої уваги було приділено фінансовій інклюзії на деокупованих та прифронтових територіях, де її низький рівень стримує економічну активність. НБУ готується до діагностичної роботи з залученням експертів МВФ та Світового банку для розробки відповідних заходів політики.

"Маємо дійсно хороший підсумок – досягнуто угоди на рівні персоналу (SLA) щодо четвертого перегляду програми розширеного фінансування (EFF). Україна за крок до отримання чергового траншу від МВФ: цього разу сума буде відчутно більшою — близько 2,2 млрд дол...Сьогодні ми наблизилися до певної історичної віхи у співпраці з МВФ. Схвалення Радою четвертого перегляду зробить EFF уже на цьому етапі найрезультативнішою для України серед усіх програм з Фондом – вперше наша країна пройде таку кількість успішних переглядів за однією програмою.", - зазначив Голова НБУ Андрій Пишний.

У ході дискусій також порушувалася тема використання знерухомлених активів рф на користь України, зокрема ухвалене Радою ЄС рішення про конфіскацію надприбутків. Чекаємо на саміт G7, який має відкрити нашій країні додаткові можливості доступу до цих активів.

Підготовка до схвалення четвертого перегляду Радою виконавчих директорів МВФ триває, і українська сторона має великі сподівання на позитивне рішення, що дозволить отримати черговий транш фінансування для підтримки макроекономічної стабільності та економічних реформ.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ