Новини фінансового сектору

Українські банки посилюють співпрацю з ЄБРР: нові можливості для відновлення та розвитку

  • Джерело: КМУ

Українські банки активно співпрацюють з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) для підтримки економіки країни під час війни та після неї. Ця співпраця знайшла новий імпульс після схвалення Радою ЄС українського Плану для Ukraine Facility, який передбачає пакет фінансової допомоги на суму 45 мільярдів євро.

2405bl

Одним із прикладів успішної співпраці є Банк Львів, який з 2018 року активно взаємодіє з ЄБРР. За цей час було реалізовано десятки спільних проектів. У 2024 році Банк Львів планує залучити від ЄБРР додаткові ресурси для кредитування, а також портфельні гарантії для підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ) в Україні.

441622900 834992715330752 8455781690398410579 n

«Бізнес-форум ЄБРР – непересічна подія, адже тут збираються представники компаній, організацій та урядів, від рішень яких залежить світовий економічний розвиток у найближчій перспективі. Нам вдалося поспілкуватися не лише з нашими постійними партнерами, але й налагодити нові контакти, що обіцяє збільшити обсяги міжнародного фінансування українських бізнес-проєктів за участі Банку Львів», – зазначив Голова Правління Банку Львів Ашот Абраамян.

Він наголосив, що команда Банку Львів й надалі продовжуватиме активно залучати міжнародні інвестиції задля зміцнення української економіки.

Співпраця з ЄБРР дає українським банкам доступ до важливих ресурсів та експертизи, необхідних для підтримки своїх клієнтів у цей складний час. План для Ukraine Facility також передбачає низку заходів, спрямованих на стимулювання інвестицій та створення нових робочих місць в Україні.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час свого виступу онлайн на заході в межах щорічних зборів та бізнес-форуму Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) наголосила, що єдиний спосіб забезпечити стійкість трансформацій України – це посилити обороноздатність держави.

kmu stefanishina

Учасники дискусії обговорили, зокрема, реалізацію схваленого Радою ЄС українського Плану для Ukraine Facility, а також важливість процесу інтеграції України до ЄС для забезпечення сталості трансформації країни.

«Порядок денний, пов'язаний зі вступом до ЄС, вже став головним рушієм системних і демократичних перетворень в країні, і буде ключовим рушієм не тільки відновлення, але й розбудови, адаптації України як країни, як економіки, до її майбутнього в ЄС і, перш за все, в межах європейського внутрішнього ринку. Це вимагає величезної кількості секторальних перетворень, приведення у відповідність до європейських правил, і цей процес розпочнеться з початком переговорів про вступ. У той же час, Український План – це базовий набір показників, які дозволять відслідковувати прогрес у ключових сферах, пов'язаних з інвестиціями, стійкістю економіки тощо», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ