Новини фінансового сектору

Відновлення енергетики: НБУ робить ставку на банки з іноземним капіталом

  • Джерело: НБУ

Національний банк України (НБУ) розраховує на активну участь банків з іноземним капіталом у відновленні енергогенеруючих потужностей країни, що зруйновані внаслідок російської агресії. Про йдеться у дописі Голови НБУ Андрія Пишнного у Facebook.  Голова НБУ також зазначив, що відновлення енергогенеруючих потужностей країни є питанням національної безпеки. Банківська система України готова пріоритезувати цей напрямок серед своїх завдань та надавати підтримку у реалізації відповідних проєктів.

Андрій Пишний наголосив, що наразі через руйнування енергетичної системи внаслідок таргетованих ракетних атак, країна має суттєвий дефіцит електроенергії. Вже декілька днів фактично в усіх регіонах застосовуються екстрені відключення. Фахівці попереджають про зростання ризиків для безперебійного функціонування енергетичної інфраструктури вже цього літа і осені, тому діяти необхідно негайно.

«Потенційна потреба у фінансуванні цього напряму дуже висока. Можливості банківської системи перебувають у площині кредитування. Це може бути кредитна підтримка проєктів із побудови великої кількості розподілених малих об’єктів генерації, які є відносно безпечними з точки зору концентрації ризиків та загрози руйнування активів. Або ж значно масштабніші проєкти, які можуть фінансуватися, наприклад, через консорціумне кредитування, де банки об’єднують капітал і розподіляють ризики між собою», – підкреслив Голова НБУ.

Андрій Пишний також зазначив, що аналізуються різні варіанти, і регулятор готовий адаптувати окремі вимоги до банків для максимально швидкого просування цих проєктів. «Ми аналізуємо різні варіанти і зі свого боку готові адаптувати окремі вимоги до банків, аби відповідні проєкти рухалися максимально швидко», – додав він.

Уже проведено першу зустріч із банками з іноземним капіталом, що працюють в Україні. «Сьогодні вже провели першу зустріч з банками з іноземним капіталом, що працюють в Україні. Розпочати обговорення цього питання саме з ними – банки з іноземним капіталом мають колосальний фінансовий потенціал і експертизу, які повинні бути залучені до вирішення задачі», – повідомив Голова НБУ.

Він також подякував представникам банків за готовність провести поглиблену підготовчу роботу. «Я дякую представникам банків, що сприйняли наше повідомлення та готові провести поглиблену підготовчу роботу на рівні персоналу, аби визначити наявні можливості та найкритичніші напрями, до яких вони потенційно можуть бути застосовані», – зазначив Андрій Пишний.

Голова НБУ підкреслив, що банківський сектор вже робить усе можливе, але попит на інвестиційні бізнес-кредити відновлюється досить повільно. «Банківський сектор вже робить, те, що може і повинен, але об’єктивно попит на інвестиційні бізнес-кредити відновлюється досить повільно. Потрібні реальні проекти!», – заявив він.

«Це питання комплексне і непросте: підживлення попиту можна очікувати за рахунок максимального спрощення адміністративно-дозвільних процедур та окремої державної програми підтримки, створення центрів компетенції, що поєднають технічну та дозвільну експертизу урядових інституцій, регіональні аспекти і фінансові спроможності», – додав Голова НБУ.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ