Новини фінансового сектору

ЄБРР надає €70 млн для підтримки малого та середнього бізнесу в Україні

  • Джерело: ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписав нову нефінансовану угоду про розподіл портфельного ризику з українським «ПроКредит Банком», що дозволить надати нові кредити малим та середнім підприємствам (МСП) в Україні на загальну суму 70 млн євро. Угода була укладена на Щорічних зборах ЄБРР 2024 року. Про це повідомляє пресслужба ЄБРР.

poshphoto 95prsize

Ця гарантія покриє до 50% кредитного ризику «ПроКредит Банку» за новими субкредитами, що надаватимуться приватним компаніям в Україні. Фінансування буде спрямоване на підтримку бізнесів у таких критично важливих галузях, як сільське господарство, виробництво, транспорт і фармацевтика, що допоможе їм продовжувати свою діяльність та забезпечувати економічну стійкість України.

Завдяки цій угоді, «ПроКредит Банк» зможе збільшити обсяги кредитування, що є вкрай важливим для МСП, особливо в умовах війни. Це вже четверта подібна угода між ЄБРР та «ПроКредит Банком» з початку війни, що свідчить про довіру та ефективність попередніх співпраць. Загальний обсяг підтриманого ЄБРР фінансування «ПроКредит Банку» досягне 165 млн євро.

Особлива увага буде приділена підтримці довгострокових інвестицій МСП у «зелені» технології, що відповідають стандартам Європейського Союзу, і допоможуть підвищити їх конкурентоспроможність. До 15% кредитів, охоплених гарантією, буде спрямовано саме на ці інвестиції. Також субпозичальники, які відповідатимуть вимогам, зможуть отримати технічну допомогу і грантові стимули від ініціативи EU4Business, що фінансується ЄС.

Крім того, гарантія ЄБРР підкріплюється покриттям ризику першої втрати, наданим Сполученими Штатами Америки через Спеціальний фонд кризового реагування ЄБРР у рамках Пакету стійкості Банку.

Важливість підтримки МСП:

  • МСП є рушійною силою української економіки, створюючи робочі місця та забезпечуючи економічне зростання. 
  • Війна завдала значної шкоди українському МСП, і їм потрібна підтримка для відновлення та розвитку. 
  • Ця програма ЄБРР допоможе українським МСП отримати доступ до необхідного їм фінансування, щоб продовжувати свою діяльність та сприяти економічному відновленню країни.

Додаткові переваги:

  • 15% кредитів, наданих в рамках цієї програми, буде спрямовано на підтримку довгострокових інвестицій МСП у "зелені" технології, що відповідають стандартам ЄС. 
  • Субпозичальники, які відповідають вимогам, також зможуть отримати технічну допомогу та грантові стимули для підтримки своїх інвестицій. 
  • Ця складова програми фінансується ЄС через ініціативу EU4Business.

«ПроКредит Банк» є провідним комерційним банком на ринку кредитування МСП в Україні, обслуговуючи 5,7 тисяч МСП і понад 20 тисяч приватних осіб.

З початку повномасштабної війни ЄБРР інвестував в українську економіку понад 4 млрд євро, зосереджуючи свої стратегічні пріоритети на підтримці приватного сектору, енергетичній безпеці, життєво важливій інфраструктурі, продовольчій безпеці та торгівлі.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ