Новини фінансового сектору

Український бізнес другий місяць поспіль демонструє стійкість: очікування ділової активності зростають

  • Джерело: НБУ

Український бізнес вже другий місяць поспіль адаптується до складних умов війни та демонструє позитивні очікування щодо власної діяльності. Цей висновок ґрунтується на даних Щомісячного опитування підприємств України, проведеного Національним банком України (НБУ) у квітні 2024 року.

Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у квітні зріс до 52,3 пункту, порівняно з 52,0 пунктами у березні. Це свідчить про те, що бізнес очікує покращення економічних результатів у найближчій перспективі.

Оптимістичні настрої підтримуються низкою факторів, зокрема:

  • Очікування на збільшення міжнародного фінансування та налагодження логістичних ланцюгів.
  • Сезонне пожвавлення ділової активності та зростання внутрішнього попиту.
  • Уповільнення темпів інфляції.

Разом з тим, бізнес стикається з низкою викликів, таких як:

  • Пошкодження енергетичних об'єктів. 
  • Збільшення витрат на логістику та оплату праці.
  • Брак кваліфікованих кадрів.

Незважаючи на ці виклики, підприємства будівництва та сфери послуг демонструють найвищий рівень оптимізму. Вони очікують на зростання обсягів діяльності, закупівлі сировини та матеріалів, а також нових замовлень. Підприємства промисловості та торгівлі також зберегли позитивні оцінки щодо обсягів виробництва, нових замовлень, товарообігу та закупівель.

На тлі високих темпів зростання закупівельних цін, підприємства всіх секторів очікують на подальше здорожчання власної продукції та послуг. Ситуація на ринку праці залишається нестійкою. Лише респонденти з будівельної галузі очікують на незначне збільшення чисельності персоналу. Респонденти інших секторів, навпаки, прогнозують незначне скорочення працівників.

Загалом, результати опитування свідчать про те, що український бізнес поступово адаптується до нових умов роботи в умовах війни. Очікування ділової активності зростають, що дає підстави для стриманого оптимізму щодо перспектив відновлення економіки.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ