Новини фінансового сектору

Банки можуть відчутно змінити готівковий курс долара

  • Джерело: ВАТ "КБ "Глобус"

До завершення цього тижня (18 лютого) банки мають намір суттєво скоригувати готівковий курс долара. Ці зміни будуть нерівномірними: очікується зниження курсу при купівлі та підвищення при продажу. Згідно з прогнозами банківського сектору, вартість валюти в цей період буде коливатися в діапазоні від 37,8 до 39 грн при купівлі-продажу - у порівнянні з вечірніми цінами 1 лютого, коли банки купували валюту в середньому за 37,9 грн, а продавали за 38,5 грн.

Про можливість таких змін повідомив виданню OBOZ.UA керівник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він також вказав, що різниця між курсами купівлі та продажу складатиме від 0,5 до 1 грн. Загалом же, підкреслив банкір, поки що очевидних загроз для ринку немає. А протягом поточного тижня "всі наявні тренди можуть бути збережені".

"За всіма ознаками триватиме дія режиму "керованої гнучкості", що проявиться в частих і різноспрямованих змінах курсів валют, однак такі зміни не будуть загрозливими для загальної курсової ситуації. Водночас НБУ намагатиметься максимально врівноважити попит і пропозицію, час від часу регулюючи їхнє співвідношення обсягами валютних інтервенцій", – спрогнозував ситуацію на ринку Лєсовий.

За словами банкіра, НБУ має досить значні міжнародні запаси (на січень — до 40 млрд дол.), що дозволяє йому оперативно здійснювати валютні інтервенції у разі суттєвого дисбалансу між попитом та пропозицією. Саме тому можна розраховувати, що ринок перебуватиме у стані прогнозованої стабільності без надмірних курсових ривків та стрибків. Особливу роль у цьому відіграє міжнародна фінансова підтримка, адже вже в березні Україна може отримати 4,5 млрд. євро першого траншу з 4-річної програми від ЄС на 50 млрд. євро.

 

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ