Експертна думка

“Гроші на промисловість”: основні програми та напрями державної підтримки

Держава затвердила низку програм для підтримки промислового розвитку, однак їхній успіх значною мірою залежить від обсягу фінансування. Про це йдеться в аналітичній статті Центру економічних досліджень та прогнозування “Фінансовий пульс” щодо розвитку державних програм підтримки та розбудови переробної промисловості.

Як зазначила Діляра Мустафаєва, керівниця аналітичного департаменту “Фінансового пульсу”, одним із ключових завдань для забезпечення конкурентоспроможності, самодостатності та економічної безпеки України є переорієнтація економіки на виробництво товарів із високою доданою вартістю. Це потребує переходу від сировинної до переробної моделі з особливим акцентом на високотехнологічність.

“Середньострокова мета — збільшити частку переробної промисловості у структурі ВВП до 20% (нині вона становить приблизно 10%). Тож розвиток переробної галузі визначено пріоритетним напрямом. Її включено до Стратегії НБУ з розвитку кредитування, а також вона є головною метою державної політики “Зроблено в Україні””, — акцентувала експертка.

Аналітики “Фінансового пульсу” виокремили два головних напрями державної підтримки промисловості:

  1. Програми фінансування — зокрема, грантова програма на розвиток переробних підприємств, “Доступні кредити 5-7-9%”, “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%”, підтримка проєктів зs значними інвестиціями тощо.
  2. Програми, що формують підґрунтя для розвитку — розвиток індустріальних парків, страхові програми від Експортно-кредитного агентства, ініціативи зі стимулювання внутрішнього попиту на українську продукцію під брендом “Зроблено в Україні” (зокрема “Національний кешбек”, “єОселя” та інші).

“Важливою умовою успішної реалізації програм розвитку промисловості є обсяг фінансування. У цьому контексті вирішальною стане міжнародна підтримка — зокрема в межах Ukraine Facility. Крім того, в умовах тривалої війни важливо запровадити повноцінний механізм воєнного страхування”, — підсумувала Діляра Мустафаєва.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ