Експертна думка

Олена Дмітрієва: «До кінця грудня залежно від першого внеску, терміну позики та виду кредиту зниження ставок складе від 3% до 5%»



 Про це у своїй колонці у виданні «Економічна правда» написала перша заступниця Голови правління Глобус Банку Олена Дмітрієва. На думку експертки, суттєве зниження облікової ставки з 20% до 16% та очікувана її груднева корекція ще на 1-2 в.п. - до 14-15% - є потужним поштовхом до зниження ставок за кредитами та розвитку партнерських програм банків з виробниками, постачальниками тих чи інших товарів.

Dmitriyeva-5 Олена Дмітрієва: «До кінця грудня залежно від першого внеску, терміну позики та виду кредиту зниження ставок складе від 3% до 5%» | Асоціація українських банків

«Саме тому варто очікувати, що до кінця грудня залежно від першого внеску, терміну позики та виду кредиту зниження ставок складе від 3% до 5%», – зазначила Дмітрієва.

За її словами зниження облікової ставки свідчить про те, що кошти під кредитні програми стали "дешевшими", тому у банків є реальна можливість для розвитку всього спектру кредитних програм: іпотеки, автокредитування, споживчого кредитування та кредити для придбання основних засобів ведення бізнесу (різноманітного устаткування, автотранспорту тощо).

«Зауважу, що відтоді, як облікова ставка була суттєво знижена, вже відбулося зниження іпотечних ставок на придбання житла на первинному ринку відразу на 3% (залежно від першого внеску та терміну позики сплата за кредитом складе від 7% до 19% річних), ставок за автокредитами на 2-3% (залежно від першого внеску та терміну позики розмір ставки становить до 12% річних), ставок за споживчими кредитами на 2-3% та на 3% знизилися ставки за кредитами для придбання основних засобів ведення бізнесу», – написала  Дмітрієва.

На переконання першої заступниці Голови правління Глобус Банку, у грудні будуть сформовані основні умови кредитних програм на перший квартал 2024 року. І залежно від виду позики, загальне зростання кількості виданих банківських кредитів із січня по березень 2024 року, порівняно з аналогічним періодом поточного року, може зрости щонайменше на 15-20%. .

За її словами у перспективі 1,5-2 місяців залежно від виду кредиту (враховуючи додаткові умови, як то, наприклад, перший внесок за автокредитами та іпотекою), термінів його погашення тощо кредитні ставки можуть скоротитися ще на 1-2%. До середини грудня більшість банків готуватиметься до чергових змін, при цьому напрацьовуючи якісно нові кредитні та депозитні програми на випадок зменшення облікової ставки до 14-15%.

Експертка звернула окрему увагу звернути на те, що окрім зниження ставок за кредитами, наразі створені сприятливі умови для розвитку партнерських програм із ритейлерами, постачальниками, виробниками тих чи інших товарів, продукції та спільних програм між банками та девелоперами для придбання житла на первинному ринку.

«За моїм прогнозом, у першому кварталі 2024 року понад 60-70% всіх схвалених банківських кредитів припадатиме саме на спільні програми. Адже завдяки партнерським програмам позичальник отримує більш вигідні умови кредиту: це додаткова гарантія якості придбаного товару, менший розмір кредитної комісії, швидке оформлення позики (у банківському застосунку, відділенні банку чи у компанії-продавця), більш гнучкі умови розтермінування тощо», – зазначила Дмітрієва.

На її переконання, поступовий розвиток економіки стимулюватиме кредитування: комерційні банки формують оптимальні кредитні умови за всіма видами позик, як то, приміром, іпотечні програми для придбання житла на первинному ринку чи кредити на придбання основних засобів ведення бізнесу.

«Саме тому найближчим часом зростання кількості позичальників буде вагомим: з другої половини грудня настане найбільш слушна пора для потенційних клієнтів оформити максимально вигідний для них кредит», – підсумувала перша заступниця Голови правління Глобус Банку.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ