Експертна думка

..невеликі банки першими відреагували на рішення головного фінансового регулятора і стали поступово підіймати процентні ставки за вкладами у гривні. ..Дмитро Лаврушин, начальник управління підтримки продуктів роздрібного бізнесу АТ «АБ «РАДАБАНК»


Радикальне зростання облікової ставки (з 10 до 25% річних) стало чинником зростання дохідності ставок за строковими вкладами в гривні та вартості кредитних ресурсів для позичальників. Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб для гривневих вкладів зростав в середньому на 1% щомісячно з дня підвищення облікової ставки та досяг значення 12%. На момент запровадження підвищеної облікової ставки це значення дорівнювало 7%. На сьогодні максимальні ставки за депозитами населення у гривні досягли значень 17-18% річних. Слід зазначити, що  невеликі банки першими відреагували на рішення головного фінансового регулятора і стали поступово підіймати процентні ставки за вкладами у гривні. Згодом ставки за депозитами у гривні стали підіймати й великі банки, але розмір підвищення ставки у великих банках був меншим. Ставки в іноземній валюті за цей час практично не зазнали змін.

На мою думку, головною новинкою року у сегменті депозитних вкладів для населення стали валютні вклади з можливістю безготівкової покупки іноземної валюти за привабливим курсом з подальшим розміщенням валютних коштів на вклад.  З 21 липня 2022 року регулятор дозволив купувати населенню безготівкову іноземну валюту в еквіваленті до 50 000 грн на місяць, яку після купівлі треба було розмістити на депозиті строком від 3 місяців без права дострокового розірвання. З 1 жовтня ця сума становить 100 000 грн на місяць. Банки почали пропонувати відповідні депозитні продукти для охочих купити валюту, зокрема АТ «АБ «РАДАБАНК» також пропонує своїм клієнтам оформити депозит «Валютна гривня» без плати за конвертацію та додаткових комісій у мобільному застосунку RB24.

 

Дмитро Лаврушин, начальник управління підтримки продуктів роздрібного бізнесу АТ «АБ «РАДАБАНК»

 


Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ