Фінансовий консалтинг – підґрунтя для успішного бізнесу
Керуючий партнер «UBS Finance Group» Вадим Шиян розповів про діяльність фінансової консалтингової компанії, яка понад три роки успішно займається реалізацією проектів у різних галузях економіки.
Чому саме фінансовий консалтинг?
Справа, в якій мені комфортно і в якій я знайшов себе – фінансовий консалтинг. Саме цим я активно займаюся останні два роки. Головне завдання цієї сфери – підтримка бізнесу у фінансових і банківських питаннях. Якщо ж виокремити головний напрямок, то це консалтинг у сфері залучення фінансування для бізнесу: починаючи від аналізу компанії щодо можливостей залучення додаткового капіталу й закінчуючи повною організацією його отримання та ефективного використання.
Наскільки ефективною може бути сфера консалтингу в Україні?
Найскладніше – це початок. Сенс цієї фрази я дуже добре відчув коли розпочав займатися фінконсалтингом, адже донести до клієнта вигоду від послуги, яка ще непопулярна і не для всіх у нас в країні зрозуміла, було не дуже просто.
Проте успішні результати нашої роботи (особливо, коли клієнт не вірив, що співробітництво з нами може стати успішним і він отримає бажане фінансування) показали, що ми на правильному шляху і справді можемо бути дуже корисні для бізнесу. Фінансування – це тільки початок можливої співпраці.
Нами були реалізовані цікаві та непрості проекти у різних галузях економіки: торгівля, виробництво, деревообробка, пасажирські перевезення, поліграфія, послуги з безтраншейного прокладання труб – покупка спеціалізованого обладнання, тощо.
Яке ставлення в українців до фінансового консалтингу?
Нас обзивали «брокерами» або «посередниками», або ще якось. Скажу чесно, що коли я працював у банку, то недолюблював представників цієї професії, тому що, як правило, від них надходили не зовсім якісні проекти з численними «нюансами». Компетенція цих людей зводилася до того, щоб просто «вирішити» питання, а далі покласти всю відповідальність на банк. Подібний підхід сприяв створенню негативного образу консультанта.
Ми повністю переглянули принципи роботи та вирішили створити дійсно якісний сервіс (можливо, навіть нішу), яка буде зручна для всіх учасників: як для клієнта, так і для банку. Це виправдало себе – наші клієнти позбулися складного процесу пошуку відповідного банку або фінструктури і передали підготовку й узгодження кредиту фахівцям у цій області – нам.
Я переконаний, що професія фінансового консультанта буде затребувана в нашій державі, так само як в Європі. Докладатиму до цього максимуму зусиль.