Новини фінансового сектору

На ринку небанківських фінансових послуг у вересні кількість учасників зменшилася на 20

  • Джерело: НБУ

У вересні 2024 року ринок небанківських фінансових послуг втратив 21 учасника, водночас з’явився один новий гравець. Загальна кількість небанківських установ зменшилася з 946 до 926. Кількість банків залишилася на рівні 62, повідомляє НБУ.

Finansovyj rynok site 11 10 2024.jpgІз реєстрів за ініціативою заявника виключено одну колекторську компанію та одну кредитну спілку. Примусово виключено 16 фінансових компаній, двох страховиків та один ломбард. Водночас до Державного реєстру фінансових установ включено одну колекторську компанію. 
Протягом вересня 11 фінансовим компаніям та одній кредитній спілці анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв). Також примусово анульовані ліцензії п’ятьом фінансовим компаніям та двом страховикам. Разом з тим Національний банк України погодив звуження обсягу ліцензії 19 фінансовим компаніям та двом страховикам. 
Станом на 01 жовтня на ринку небанківських фінансових послуг працювали 509 фінансових компаній (у вересні було 525), 64 страховики non-life (було 66), 11 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 113 ломбардів (було 114), 110 кредитних спілок (було 111), 1 лізингодавець (кількість не змінилася), 42 страхових брокери (кількість не змінилася) та 75 колекторських компаній (кількість не змінилася).

 Крім того, на ринку визнано 18 банківських груп (кількість не змінилася) та 30 небанківських фінансових груп (було 31).
На платіжному ринку діє 16 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (кількість не змінилася), та 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилася).
Разом з тим на ринку надавачів фінансових платіжних послуг працюють 18 платіжних установ (кількість не змінилася), 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк – емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).
До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 48 комерційних агентів (кількість не змінилася) та 30 технологічних операторів платіжних послуг (кількість не змінилася). Інформація про всіх учасників платіжного ринку міститься тутУ вересні до Національного банку України надійшло 352 запити від учасників ринку щодо реєстраційних та ліцензійних дій. Кількість запитів стосовно фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 216, страховиків – 72, кредитних спілок і колекторських компаній – 33, банків – 30, операторів платіжних послуг – 1.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ