Ветерани — опора України, а банки — партнери їхньої реінтеграції
UGB (оновлений Укргазбанк) виступив партнером Veterans’ Reintegration Conference, яка зібрала понад 250 учасників: представників уряду, бізнесу, фінансового сектору, міжнародних партнерів і ветеранської спільноти, повідомляє пресслужба банку.
Головна мета заходу – спільно знайти ефективні шляхи повернення ветеранів до економічного та соціального життя країни.
Родіон Морозов, в.о. голови правління Укргазбанку, взяв участь у панельній дискусії «Побудова екосистеми підтримки – кращі практики фінансових установ щодо обслуговування ветеранів як клієнтів».
Він розповів про комплексний підхід банку до підтримки ветеранів – фінансової, психологічної та професійної: «Кожен ветеран має свій унікальний досвід. Ми повинні бачити в людині не лише військовий статус, а особистість – із гідністю, потребами й потенціалом. Саме тому ми в UGB розвиваємо комплексну підтримку, яка включає в себе спеціалізовані фінансові продукти та послуги, інклюзію, психологічну допомогу, працевлаштування, благодійність».
Успішна співпраця з ЄБРР — один із найкращих прикладів підтримки ветеранів. «У квітні 2024 ми стали одним із двох банків-пілотів, які першими розпочали впровадження Вікна «Реінтеграція ветеранів та осіб, які постраждали від війни» в Україні, а вже в серпні 2024 - першими в Україні видали кредит в межах проєкту», — розповів Родіон Морозов.
Складовими комплексної системи підтримки ветеранів в UGB є:
- Програма «Ветеранська опора», яка об’єднує всі ініціативи та продукти банку для підтримки ветеранів
- Ветеран-офіцер у банку – колега з бойовим і управлінським досвідом, який веде діалог із військовими й ветеранами на основі принципу «рівний з рівним»
- Лінійка окремих фінансових продуктів, в тому числі впровадження вікна "Реінтеграція ветеранів та осіб, які постраждали від війни" спільно з ЄБРР.
- Ментальна підтримка для ветеранів, працівників та їхніх родин.
- Робота для ветеранів і підтримка демобілізованих колег.
Голова Національного банку Андрій Пишний під час Veterans' Reintegration Conference окреслив три ключові складові, за якими наразі має рухатися НБУ та фінансовий сектор у цій роботі. А саме:
- Національний банк зацікавлений у тому, щоб його мобілізовані працівники поверталися на свої робочі місця, а також на роботу до регулятора приходили інші ветерани та ветеранки, які хотіли б працювати в НБУ. Для цього поступово створюватимуться всі умови – інклюзивність приміщень, корпоративна культура, психологічна підтримка та інші умови;
- банківське і фінансове середовище мають бути абсолютно адаптованим, щоб стати ефективним роботодавцем для реінтеграції ветеранів та ветеранок, а також інклюзивним для клієнтів;
- сприяння розвитку банківських продуктів, зокрема для розбудови ветеранського бізнесу. Це вже частина української реальності і дуже ефективний кластер української економіки. Щоб підтримувати і розвивати його, потрібно створювати як державні програми підтримки, так і таргетовані програми кредитування від банків.
«38 банків приєдналися до Хартії з фінансової інклюзії і реінтеграції ветеранів. Цей документ є складовою нашої співпраці з ЄБРР з метою впровадження у фінансовому секторі стандартів інклюзивної діяльності та послуг, підтримки та ресоціалізації ветеранів та ветеранок війни в Україні. Вона має чіткі етапи реалізації. Зокрема, зараз НБУ спільно з партнерами завершує підготовку Білої книги, яка буде баченням НБУ, орієнтиром для фінансових установ і дасть їм розуміння, що потрібно зробити для максимальної адаптації для реінтеграції ветеранів та ветеранок», – розповів Андрій Пишний.
Однією з компаній, яка отримала фінансування в межах співпраці з ЄБРР, є ВІП-ТОЙС - виробник дитячих іграшок з екопластику та товарів домашнього вжитку. «Завдяки програмі фінансування з ЄБРР ми наважилися на інновацію: закупили обладнання для виробництва екопластику на основі пшеничної соломи, який тепер використовуємо у виробництві іграшок. А згодом інвестували й у сонячну електростанцію — щоб зробити підприємство енергонезалежним. Вирішальним стало не лише саме фінансування, а й підтримка з боку банку, комплексне консультування та всебічний супровід. Також ми отримали грант у розмірі 20% вартості проєкту», — розповіла Роксолана Вакуленко, директорка ВІП-ТОЙС.