Новини партнерів АУБ

РАДАБАНК на шляху цифрової трансформації: мобільний застосунок, віддалена ідентифікація та безпаперове обслуговування

18.04.25 Rada Bank Grigel

Банківський сектор сьогодні стрімко змінюється під впливом сучасних технологій, регуляторних змін та нових очікувань клієнтів. У такому динамічному середовищі успіх банку багато в чому залежить від його керівництва, яке має не просто керувати бізнесом, а й передбачати майбутнє. Андрій Грігель, СЕО РАДАБАНКу — керівник, для якого принципи лідерства, стратегічне мислення та вміння приймати ризиковані рішення є ключовими складниками успіху. У його кар’єрі не бракувало викликів, важливих кроків і навіть моментів, коли випадковість могла змінити все. В інтерв’ю Banker.ua Андрій розказав про те, що для нього означає бути лідером у фінансовій сфері, які принципи допомагають ефективно управляти командою, чому клієнтоорієнтованість є важливою частиною банківської стратегії та як банк адаптується до нових реалій. А ще як шахи вплинули на управлінські навички, чому психологія важлива у фінансах та який ризик у житті Андрія виявився найвагомішим.

ПРО СТИЛЬ УПРАВЛІННЯ, ПРИНЦИПИ ТА РИЗИКИ

— Андрію, що для вас найважливіше в управлінні командою, та які принципи допомагають вам бути ефективним лідером? Як ви самі оцінюєте свій стиль керівництва?

— Свій стиль управління я вважаю демократичним, проте я доволі вимогливий до людей, які, на мою думку, мають потенціал для більших досягнень. В управлінні командою засадничими принципами для мене є необхідність підтримувати атмосферу відкритості, чесності та показувати власним прикладом дотримання цих принципів. Крім того, вважаю, що для команди необхідно, щоб лідер завжди залишався спокійним, у міру оптимістичним та вселяв цей спокій в інших людей.

— Які цінності ви формуєте? Чи має банк унікальні традиції або підходи до роботи, які вирізняють його серед конкурентів?

— Не можу сказати, що наші цінності унікальні, проте ми дійсно намагаємось розвивати культуру клієнтоцентричності всередині банку. Мені особисто подобається, коли клієнти ростуть разом із нами. А великі клієнти залишаються задоволеними через індивідуальний підхід та швидкість прийняття рішень.

— А якого кредо або принципу ви дотримуєтесь у прийнятті рішень? Як він сформувався і наскільки вплинув на вашу кар’єру?

— Я намагаюсь завжди оцінити, який довгостроковий ефект матиме рішення, яке я приймаю зараз. Чи веде воно до досягнення стратегічних цілей, які будуть наслідки не сьогодні, а через декілька місяців або через рік. Цьому мене навчили шахи: в дитинстві я 5 років займався цим видом спорту… або навіть мистецтва, якщо дозволите.

— Яке найризикованіше рішення вам довелося ухвалити у професійному житті? Чи були моменти, коли ви вагалися, і що допомогло зробити остаточний вибір?

— Оглядаючись на досвід, мені здається, найризикованішим рішенням було не покинути рідне місто Дніпро на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. І я, і члени команди були впевнені, що місто вистоїть, але враховуючи те, що ми не військові й не володіли ситуацією повною мірою, це рішення зараз я оцінюю як ризиковане.

ПРО ТЕНДЕНЦІЇ У ФІНАНСАХ ТА НОВІ СЕРВІСИ ДЛЯ КЛІЄНТІВ

— Якщо говорити про професійне бачення, які тенденції у бізнесі та фінансах ви вважаєте найважливішими на найближчі кілька років?

— Всі сучасні тенденції так чи інакше пов’язані з диджиталізацією, автоматизацією процесів та використанням або роботів, або штучного інтелекту у виконанні рутинних завдань. Окремо для банківського сегмента слід виділити прискорену гармонізацію європейських директив із банківського нагляду та регулювання діяльності з метою інтеграції до Європейського союзу. Особисто я вважаю дуже перспективним напрям віртуальних активів за умови його належного регулювання на законодавчому рівні.

— РАДАБАНК активно розвивається, і багато хто відзначає його прогресивний підхід. Які стратегічні напрями розвитку є для вас пріоритетними? І що нового можна очікувати клієнтам у цих сегментах?

— РАДАБАНК зараз знаходиться на такому етапі розвитку, що ми одночасно рухаємось в кількох напрямках. Це і розвиток цифрових каналів, де ми на етапі запуску пілотних проєктів для подальшого їхнього масштабування на всю Україну. Це і подальша робота над мобільним застосунком, яка ніколи, по суті, не закінчувалась, але протягом останнього року ми суттєво посилили команду для того, щоб швидше впроваджувати нові сервіси. І також це робота над схемами віддаленої ідентифікації клієнтів та впровадження філософії безпаперового обслуговування у відділеннях.

ПРО ДОЛЮ ТА КАР’ЄРНИЙ РОЗВИТОК У БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ

— А як ви ставитеся до долі та удачі у бізнесі? Чи був у вашій кар’єрі момент, коли випадковість або несподівана зустріч змінила вашу професійну траєкторію?

— В західній культурі є такий термін, як positive attitude. Я можу ним описати свій підхід до життя. Я щиро вірю, що все буде добре, навіть попри те, що в минулому я був головним ризик-менеджером. У 2015 році я за один день звільнився з попереднього місця роботи, як-то кажуть, в нікуди, а через місяць прийшов працювати в РАДАБАНК, не маючи абсолютно ніяких кар’єрних амбіцій. Але вже через декілька років від фінансового аналітика доріс до наймолодшого Голови Правління банку в Україні. Що це, як не доля?

— Що мотивує працювати саме в банківському секторі?

— Мені подобається структурованість банківської діяльності. В усіх сферах життя я намагаюсь уникати хаосу. А банківська сфера дає ясність, чітке розуміння причинно-наслідкових зв’язків в економіці. Крім того, мені імпонує перерозподільча роль, яку виконують банки в системі — сприяють розвитку бізнесу завдяки наданню фінансових ресурсів, які залучені від домогосподарств. Це реалізація win-win стратегії для всіх наших клієнтів.

— Якби ви не стали керівником банку, яку професію могли б обрати? Чи є сфери, які вас завжди цікавили, але ви так і не спробували себе в них?

— У випускному класі школи я хотів стати психологом, але на той час батьки наполягли, щоб я поступив на банківську справу. І я це зробив попри шалений конкурс на тій спеціальності. Можу тепер гордо говорити, що працюю за спеціальністю, оскільки це рідкість в нашому суспільстві. Проте базові принципи людської психології я згодом вивчив у процесі реального спілкування з людьми, і цe мені дійсно допомагає в керуванні колективами.

За матеріалами Banker.ua

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ