Інфляція не перевищує 3,2%, а курсові коливання не є критичними
У Національного банку України є всі інструменти для втілення ефективної монетарної політики. Про це в етері “5 каналу” заявив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління ГЛОБУС БАНКУ. Коментуючи травневе зростання курсів валют, він вважає його цілком допустимим і до міри прогнозованим.
Сергій Мамедов
Віцепрезидент АУБ
“Ми бачимо щодня, що курси валют то збільшуються, то зменшуються, що є прямим наслідком політики Нацбанку на поступову лібералізацію валютного ринку. Нагадаю, що рік розпочався з курсу 38 грн. Був курс і 39 грн. Але в бюджеті на 2024 рік чітко прописано, що середньорічний курс має бути на рівні 40,7 грн за долар. Тому цілком очевидно, що курс мав би зростати”, — вважає банкір.
Він переконаний, що курсова ситуація на ринку буде стабільною і прогнозованою, а курсові показники відповідатимуть бюджетним очікуванням. На його думку, політика гнучкого курсу є добрим сигналом для громадян, що ринок живий, а ризики різкого обвалу національної валюти мінімальні.
За словами експерта, наразі на валютному ринку нічого неординарного не відбувається. І тому є достатньо підстав, адже на ринку діє режим гнучкого курсоутворення.
“Інфляція у річному вимірі не перевищує 3,2%, а курсові коливання хоч і помітні, але не є критичними. Ці два фактори яскраво свідчать про ефективність здійснюваних Нацбанком монетарної та інфляційної стратегій, спрямованих не лише на стабілізацію, а й на активний розвиток економіки. А досягти цього в умовах війни вже є великим здобутком”, — підсумував Сергій Мамедов.