Новини АУБ

Державний реєстр санкцій: новий крок до прозорості фінансових операцій в Україні

0502-2_drs Державний реєстр санкцій: новий крок до прозорості фінансових операцій в Україні | Асоціація українських банків Асоціація українських банків вітає запуск Державного реєстру санкцій, який став доступним для громадськості з 1 лютого 2024 року. Реєстр є унікальним інструментом, що дозволяє отримати актуальну та достовірну інформацію про суб'єктів, щодо яких застосовано санкції відповідно до законодавства України.

Наразі у реєстрі міститься інформація про 17 202 фізичних та юридичних осіб, які вважаються підсанкційними, повідомляє РНБО. За повідомленням медіа, серед них - особи, які причетні до анексії Криму, агресії на Донбасі, фінансування тероризму, корупції, порушення прав людини та інших дій, що загрожують національній безпеці та інтересам України. Ведення реєстру забезпечує Апарат РНБОУ.

"Реєстр – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб'єктів щодо яких застосовано санкції", - йдеться в рішенні Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) від 29 січня 2024 року.

Джерелами інформації для Реєстру слугують рішення Ради національної безпеки і оборони України, а також судові рішення про застосування санкцій.

"Дані в реєстрі оновлюються оперативно. Вони є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом. На сайті є можливість в електронній формі отримати витяг з інформацією про особу", - повідомила пресслужба РНБОУ.

Держреєстр санкцій стає важливим інструментом для банків, нотаріусів, підприємців, компаній та громадян, які прагнуть верифікувати фінансові операції та встановлювати ділові відносини.

Асоціація українських банків вважає, що впровадження Державного реєстру санкцій сприятиме підвищенню прозорості фінансової системи Україні. Відкриття загальнодоступного Держреєстру санкції підвищить ефективність пошуку інформації банками про клієнтів, сприятиме формуванню достовірних відомостей про клієнта, допоможе виявляти фінансові операції, стосовно яких є достатні підстави підозрювати, що вони пов'язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму, покращить здійснення класифікації своїх клієнтів з урахуванням критеріїв ризиків, визначених Державною службою фінансового моніторингу України.

Використання Державного реєстру санкцій громадянами, банками, нотаріусами, бізнесом допоможе отримувати достовірну та актуальну інформацію про підсанкційних осіб та застосовані до них санкції. Це дозволить уникнути можливих негативних наслідків від співпраці з такими особами, а також підтримати державну політику в сфері національної безпеки та оборони. Ця ініціатива є частиною ширших зусиль України з підвищення прозорості та відповідальності у фінансовій сфері, які спрямовані на забезпечення стабільності та безпеки економічної системи країни.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ