Курс«Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковим предметом у школах України
- Джерело: ФІНКУЛЬТ
З 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти. Це важливий крок для формування фінансово грамотного суспільства в Україні, оскільки сприятиме розвитку навичок підприємливості та усвідомленого ставлення до фінансових ресурсів молоді.
Створення якісних освітніх матеріалів курсу – надзвичайно великий поступ у підвищенні рівня фінансової грамотності населення України.
Актуальність цього курсу зумовлена потребою в якісних знаннях для учнів, які оцінюють їх орієнтацію в сучасному фінансовому світі та ухвалюють обґрунтовані рішення. Для забезпечення шкіл навчальними матеріалами, групою авторів та експертів, серед яких — представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, члени його Експертної ради з фінансової грамотності, науковців та педагогів з різних регіонів України, створено навчальний курс «Підприємництво і фінансова грамотність. 8 клас».
У 2024 році на базі затвердженої попередньої модельної навчальної програми розпочато пілотне викладання цього курсу для восьмикласників . Для цього колективу авторів спільно з Українським освітнім видавничим центром «Оріон» розроблено пілотні навчальні матеріали з курсу «Підприємництво і фінансова грамотність» для учнів 8 класів, які наразі доповнюються й адаптуються в рамках підготовки повного навчально-методичного комплекту увійдіть: підручник, робочий зошит, посібник для вчителів, електронні добавки та презентації до уроків.
Розробка курсу бере початок у 2021 році, коли Міністерство освіти і науки України затвердило модельну навчальну програму «Підприємництво і фінансова грамотність. 8–9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Кузнєцова А. Я., Довгань А. Л., Часнікова О. В., Шніцер О. П., Тригуб О. В., Гірченко Т. Д., Шабанова О.). В., Харченко А. М., Нагайчук Н.)
Ця програма стала результатом партнерства між Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Університетом банківської справи. та ГО «Діловий клуб «Партнер», відкритого у 2019 році з підписання відповідного Меморандуму про співпрацю.
Проєкт отримав назву «Для освітян – від освітян». У його розробці взяли участь 16 науковців і вчителів із 5 регіонів України.
До нього ввійшли пілотні матеріали, модельна програма, одиничний навчально-методичний комплект, а також розроблена на їх основі Освітня програма підвищення кваліфікації педагогів з курсу «Підприємництво і фінансова грамотність. 8-9 класи». Фонд гарантування делегував право на співавторство в цьому проекті начальника відділу фінансової просвіти Фонду Олесі ШНІЦЕР, а також членам Експертної ради з фінансової грамотності Фонду - докторам економічних наук, професорам Анжелі КУЗНЄЦОВІЙ та Віталію ПИСЬМЕННОМУ. Співавторами всіх матеріалів також стали Андрій ДОВГАНЬ та Олена ЧАСНІКОВА.
У межах цього проекту вже підготовлено 96 педагогів, які викладають студентам курс у школах