НБУ оновлює валютні обмеження: посилення інвестиційної привабливості, допомога армії та підтримка бізнесу
- Джерело: НБУ
Національний банк України повідомив про внесення чергові зміни до валютних обмежень, які будуть спрямовані на:
- Збільшення інвестиційної привабливості України:
- Можливість вітчизняним компаніям відшкодовувати нерезидентам витрати за участь у наданні зовнішнього кредиту українському позичальнику за гарантії іноземних експортно-кредитних агентств, іноземних держав або МФО.
- Дозвіл на перекази коштів на користь іноземних компаній з державною часткою акцій для сплати страховок за воєнними ризиками в Україні.
- Можливість резидентам переказувати кошти за наданими гарантіями та поруками за зовнішніми кредитами та позиками (за дозволом резидента-позичальника).
- Дозвіл резидентам-позичальникам купувати іноземну валюту для резервування за кредитним договором з МФО.
- Уніфікація підходів до сплати планових відсотків (купонів) за зовнішніми корпоративними боргами.
"Це дасть можливість українським компаніям залучати нові кошти, стимулюватиме інвестиції та, зрештою, позитивно впливатиме на нашу економіку. Це один із кроків, спрямованих на те, щоб зробити Україну більш привабливою для іноземних інвесторів", - зазначив Голова НБУ Андрій Пишний у своєму Facebook.
- Підвищення обороноздатності України та підтримку волонтерської спільноти:
- Розширення переліку товарів оборонного призначення, які фізособи-волонтери можуть купувати за кордоном (додано комплектуючі для БПЛА, термоковдри та термогрілки).
- Надання нерезидентам можливості здійснювати благодійні внески в гривні на рахунки державних органів та благодійних фондів для підтримки обороноздатності та потреб населення.
"Підтримка волонтерів та посилення обороноздатності країни залишаються пріоритетами для НБУ. Ми постійно шукаємо шляхи для оптимізації наших інструментів, щоб зробити допомогу більш ефективною", - підкреслив Голова НБУ.
- Підтримку населення та бізнесу:
- Дозвіл фізособам повертати соціальні виплати, отримані в іноземній державі.
- Можливість для бізнесу сплачувати збори за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності (в т.ч. послуги патентних відомств та повірених за кордоном).
"Розуміємо, що війна суттєво вплинула на життя людей та роботу бізнесу. Тому ми й надалі будемо вживати заходів, спрямованих на те, щоб мінімізувати негативні наслідки та підтримати українців", - запевнив Андрій Пишний.
- Уточнення деяких норм:
- Конкретизація ліміту в 100 тис. грн на день для купівлі-продажу готівкової іноземної валюти за безготівкові кошти в гривні (відповідає ліміту на видачу готівки з поточних рахунків).
- Уточнення переліку операцій за рахунком іноземних компаній.
Зміни набирають чинності з 11 липня 2024 року.