Українські банки посилюють співпрацю з ЄБРР: нові можливості для відновлення та розвитку
- Джерело: КМУ
Українські банки активно співпрацюють з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) для підтримки економіки країни під час війни та після неї. Ця співпраця знайшла новий імпульс після схвалення Радою ЄС українського Плану для Ukraine Facility, який передбачає пакет фінансової допомоги на суму 45 мільярдів євро.
Одним із прикладів успішної співпраці є Банк Львів, який з 2018 року активно взаємодіє з ЄБРР. За цей час було реалізовано десятки спільних проектів. У 2024 році Банк Львів планує залучити від ЄБРР додаткові ресурси для кредитування, а також портфельні гарантії для підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ) в Україні.
«Бізнес-форум ЄБРР – непересічна подія, адже тут збираються представники компаній, організацій та урядів, від рішень яких залежить світовий економічний розвиток у найближчій перспективі. Нам вдалося поспілкуватися не лише з нашими постійними партнерами, але й налагодити нові контакти, що обіцяє збільшити обсяги міжнародного фінансування українських бізнес-проєктів за участі Банку Львів», – зазначив Голова Правління Банку Львів Ашот Абраамян.
Він наголосив, що команда Банку Львів й надалі продовжуватиме активно залучати міжнародні інвестиції задля зміцнення української економіки.
Співпраця з ЄБРР дає українським банкам доступ до важливих ресурсів та експертизи, необхідних для підтримки своїх клієнтів у цей складний час. План для Ukraine Facility також передбачає низку заходів, спрямованих на стимулювання інвестицій та створення нових робочих місць в Україні.
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час свого виступу онлайн на заході в межах щорічних зборів та бізнес-форуму Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) наголосила, що єдиний спосіб забезпечити стійкість трансформацій України – це посилити обороноздатність держави.
Учасники дискусії обговорили, зокрема, реалізацію схваленого Радою ЄС українського Плану для Ukraine Facility, а також важливість процесу інтеграції України до ЄС для забезпечення сталості трансформації країни.
«Порядок денний, пов'язаний зі вступом до ЄС, вже став головним рушієм системних і демократичних перетворень в країні, і буде ключовим рушієм не тільки відновлення, але й розбудови, адаптації України як країни, як економіки, до її майбутнього в ЄС і, перш за все, в межах європейського внутрішнього ринку. Це вимагає величезної кількості секторальних перетворень, приведення у відповідність до європейських правил, і цей процес розпочнеться з початком переговорів про вступ. У той же час, Український План – це базовий набір показників, які дозволять відслідковувати прогрес у ключових сферах, пов'язаних з інвестиціями, стійкістю економіки тощо», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.