Січень-лютий

Створена робоча група з питань опрацювання нової редакції “Положення про порядок формування і використання резервів для відшкодування втрат за кредитними операціями”, до складу якої увійшли представники НБУ, АУБ та комерційних банків.


Лютий

Створена робоча група з доопрацювання проекту Концепції розвитку банківської системи України. До складу робочої групи увійшли представники НБУ, АУБ, керівники окремих комерційних банків.


Березень

“Круглий стіл” на тему: “Дотримання банківської таємниці щодо інформації про комерційну діяльність суб‘єктів підприємництва та рух коштів на їх рахунках ”. У засіданні “круглого столу” взяли участь народні депутати України, керівництво АУБ, керівники комерційних банків, представники НБУ та громадських організацій професійних учасників ринку, преса.

АУБ і Асоціацією банків Греції організоване проведення банківської ділової гри “Основи управління фінансами банку”, яка проходила в м. Афіни (Греція). У грі взяли участь представники комерційних банків України та НБУ.


Квiтень

Створена робоча група з доопрацювання проекту нової редакції Інструкції НБУ “Про порядок регулювання діяльності банків”. До складу робочої групи увійшли представники НБУ, АУБ та комерційних банків.

Участь представників АУБ у робочій групі, організованій Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, для підготовки до другого читання проекту Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”.
Травень

Зустріч представників АУБ, УСПП, НБУ, керівників окремих банків та підприємств для обговорення шляхів активізації кредитування банками реального сектору економіки.

Зустріч представників АУБ та комерційних банків з експертами Ради Європи для обговорення питань боротьби з “відмиванням ” коштів, здобутих злочинним шляхом.


Червень-липень

Участь в засіданнях “Круглого столу”, організованих Верховною Радою України спільно зі Світовим банком, для обговорення проекту Закону України “Про банки і банківську діяльність”. На засіданнях обговорювалися питання капіталізації банків та порядку ліквідації неплатоспроможних банків. За результатами обговорення в Законі передбачена диверсифікація вимог до мінімального розміру статутного капіталу банку від 1 до 5 млн. євро.


20 липня

Засідання Ради АУБ.


25 липня

Проведено прес-конференцію з питань виконання Указу Президента України “Про заходи щодо зміцнення банківської системи України та підвищення її ролі у процесах економічних перетворень” та взаємовідносин з НБУ.


Вересень-листопад

Створення та діяльність робочої групи з підготовки проекту Комплексної програми розвитку банківської системи, до складу якої увійшли представники НБУ, керівники АУБ та окремих комерційних банків.


13-14 вересня

АУБ спільно з TACIS  та Британською банківською асоціацією проведено Міжнародний семінар з питань розвитку та координації дій банківських асоціацій країн СНД. В роботі семінару взяли участь керівники банківських асоціацій Росії, Білорусії, Молдови, Грузії, Вірменії. Учасники семінару обмінялися досвідом щодо організації роботи банківських асоціацій їхніх країн.


20 вересня

За ініціативою АУБ відбулась нарада у Прем’єр-міністра України п.В.Ющенка з питань виконання Мінфіном України своїх зобов’язань перед комерційними банками щодо заборгованості за ОВДП. У нараді взяли участь представники Мінфіну, АУБ та окремих комерційних банків. За результатами наради Мінфін України погасив заборгованість перед 8 банками у сумі 130 млн.грн.


28 вересня

Нарада в НБУ з питання створення єдиної інформаційної системи обліку позичальників. На нараді прийнято рішення, що така система може бути створена банками тільки на добровільних засадах.


19 жовтня

Засідання Ради АУБ.


22 листопада

Спільна нарада АУБ і Комітету Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності з метою обговорення проекту Закону України “Про обіг векселів в Україні”. Розглянуто питання про недопущення заборони фінансових векселів.

НБУ спільно з АУБ проведено семінар з обговорення проекту Закону України “Про банківський кредит”. За результатами обговорення рекомендовано роботу над законопроектом продовжити після прийняття нової редакції Цивільного кодексу України.


23 листопада

АУБ спільно з Українською правничою фундацією, Українською фінансово-банківською школою та Товариством Конституційного права України проведено науково-практичну конференцію на тему “Економічні, правові, соціально-психологічні та інші наслідки, пов’язані з зупиненням діяльності, ліквідацією чи реструктуризацією комерційного банку (на прикладі блокування діяльності КАБ “Слов’янський”). Учасники конференції висловили свою позицію щодо протиправної ліквідації банку та негативного впливу ситуації навколо банку “Слов’янський” на рівень довіри суспільства до всієї банківської системи. Матеріали конференції надіслані першим керівникам країни, керівництву Національного банку, народним депутатам України.


5 грудня

Робоча зустріч керівництва АУБ з Головою та членами Комітету з питань фінансів та банківської діяльності Верховної Ради України. На зустрічі обговорено пропозиції АУБ до проекту Закону України “Про банки і банківську діяльність”. Серед інших вирішені питання включення до Закону норм про самостійне визначення банками процентних ставок за операціями та переоформлення банківських ліцензій для діючих банків.


11 грудня

Робоча зустріч представників АУБ та комерційних банків з членами Комітету з питань фінансів та банківської діяльності Верховної Ради України. Обговорено проект Закону України “Про вексельний обіг в Україні” з метою недопущення виключення з обігу фінансових векселів. Питання не вирішено.


14 грудня

В АУБ проведено нараду з виконавчими директорами регіональних банківських об’єднань. Розглянуто поточні питання діяльності системи комерційних банків, зокрема питання щодо рівня відсоткових ставок за депозитами фізичних осіб.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ