Новини АУБ

Фінансові компанії та кредитні спілки стануть учасниками Кредитного реєструНаціональний банк України збільшує кількість учасників Кредитного реєстру, яким доступна інформація з реєстру та які подають до нього дані. Тепер, окрім банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до реєстру приєднуються фінансові компанії та кредитні спілки. Про це інформує пресслужба регулятора.

Відповідні зміни встановлені оновленим Положенням про Кредитний реєстр Національного банку України відповідно до Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії". У Положенні також визначається:

• зниження розміру порогового значення надання інформації кредитодавцями (банками, фінансовими компаніями, кредитними спілками) та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб до Кредитного реєстру до 50 тисяч гривень;

• зниження розміру порогового значення надання інформації з Кредитного реєстру до 10 мінімальних заробітних плат (80 000 грн – з 01 квітня 2024 року відповідно до Закону "Про Державний бюджет України на 2024 рік");

• розширення переліку інформації, яку кредитодавці та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб надаватимуть / отримуватимуть до/з Кредитного реєстру.

Також затверджено Положення про взаємодію фінансових компаній та кредитних спілок з Національним банком щодо Кредитного реєстру Національного банку України, в якому, зокрема, визначено:

• порядок надання фінансовими компаніями та кредитними спілками уточненої інформації до Кредитного реєстру Національного банку України;

• порядок надання фінансовій компанії / кредитній спілці інформації з Кредитного реєстру та детальний перелік такої інформації.

Вищезазначені зміни затверджено постановами Правління Національного банку України:

від 21 грудня 2023 року №176 "Про затвердження Положення про взаємодію фінансових компаній та кредитних спілок з Національним банком України щодо Кредитного реєстру Національного банку України" (набирає чинності з 01 січня 2024 року, водночас установлює піврічний перехідний період щодо надання інформації з Кредитного реєстру Національним банком і щодо виконання вимог цієї постанови фінансовими компаніями та кредитними спілками);

від 25 грудня 2023 року № 180 "Про внесення змін до Положення про Кредитний реєстр Національного банку України" (набирає чинності з 01 липня 2024 року).

 

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ