Експертна думка

Третя хвиля інтернет-технологій сприятиме поширенню е-факторингу на українському ринку.

Голова правління ПАТ «МТБ БАНК» Юрій Кралов взяв участь у ролі спікера в онлайн конференції «SupplierPlus: старт сучасного факторингу в Україні», під час якої естонська компанія SupplierPlus офіційно представила свою платформу реверсивного факторингу в Україні.

«SupplierPlus – це онлайн платформа, яка оперує цифровими документами, використовує автоматичний обмін даними і електронні підписи, тому постачальники отримують доступ до джерела оборотного капіталу, продають інвойси за бажанням, і, коли в цьому є потреба, отримують до 100% суми інвойсу одразу після продажу. Покупці, в свою чергу, працюють з більш тривалими умовами оплати без шкоди для постачальників», – зазначив голова правління ПАТ» МТБ БАНК» Юрій Кралов.

Також він підкреслив, що офіційний запуск платформи реверсивного факторингу – це визначна подія для України:

«Сьогодні факторинг – світовий тренд, цей інструмент ефективно працює в розвинутих економіках і в нашій країні є великий потенціал для його застосування. Дуже важливо, що процес втілення цього інструменту фінансування ініціюється і підтримується Національним банком України,  Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), ЄБРР та USAID у межах свого проєкту «Трансформація фінансового сектору». «МТБ БАНК» – один з перших банків України, який приєднався до платформи SupplierPlus і ми зацікавлені в тому, щоб банківська спільнота та компанії  якомога швидше також долучилися до платформи та використовували її як інструмент для оперативного і легкого залучення додаткового фінансування обігових коштів».

Слід зазначити, що «МТБ БАНК» за п’ять років вже зробив ряд кроків саме у сфері розвитку факторингових послуг і сьогодні його доля ринку складає 3%. Це досить велика цифра, зважаючи на те, що сучасні факторингові послуги не є досить розвинутими в Україні.

Уве Поом, операційний директор SupplierPlus Group, зазначив, що покупці з хорошим кредитним рейтингом можуть вивільнити свій робочий капітал, а постачальники в свою чергу можуть отримувати оплату миттєво:

«Одна з головних переваг реверсивного факторингу – швидке повернення коштів за інвойсом. Якщо звичайний факторинг спрямований на постачальника, і покупець не несе ніякої відповідальності, то реверсивний – це перевернута версія той самої ідеї, але акцент – на покупця. Кредитна лінія може бути надана покупцю і він гарантує постачальнику, що інвойси будуть сплачені швидко. У цьому випадку покупець повинен надати документи банку, що він платоспроможний».

«Факторинг, і особливо реверсивний факторинг, є низькоризиковим та ефективним інструментом для розширення доступу МСП до фінансування. Ми раді підтримати компанію «SupplierPlus Україна», що робить факторинг доступним для малого і середнього бізнесу. Ми сподіваємося, що протягом найближчих років ринок факторингу зросте від сьогоднішніх 0,2-0,3% ВВП до принаймні 5%, і Україна наблизиться за рівнем розвитку торгового фінансування до своїх західних партнерів», – підкреслив керівник проєкту USAID «Трансформаціяфінансового сектору» Роберт Бонд.

В ході конференції Олексій Оніпер, генеральний директор SupplierPlus в Україні, підкреслив, що «реверсивний факторинг – це набагато ефективніший  інструмент управління собівартістю і маржею».

Крім того, наголошує Юрій Кралов, що факторинг, який існує на ринку зараз, не дозволяє розвиватися малому та середньому бізнесу швидше. Головна перешкода пов’язана з тим, що клієнти повинні «принести» у банк весь контракт, і фінансування реалізується у повному обсязі. Це не дуже зручно для підприємців, бо всі надходження повинні йти через один банк. У такий спосіб обмежується свобода вибору найкращих умов фінансування.

«Нові рішення дають постачальнику можливість поповнювати свої оборотні кошти частково, рівно на стільки, скільки йому зараз потрібно, і у будь-якому банку. Він може продати один, два, або три інвойси будь-якій фінустанові, залишаючись клієнтом того банку, де він вже звик обслуговуватися», – зазначив Юрій Кралов.

Учасники конференция висловили впевненість у тому, що український ринок може досить швидко прийняти реверсивнийфакторинг, тому що постачальники, покупці и банки зацікавлені в нових цифрових технологіях. Третя хвиля інтернет-технологій – блокчейн, яка передбачає використання  електронного підпису,  сприятиме поширенню е-факторингу на українському ринку.

 

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction