Новини фінансового сектору

Уряд розширив можливості ЕКА для страхування інвестицій від воєнних ризиків

  • Джерело: Кабінет Міністрів України

0205ekastrah 2

Уряд України зробив значний крок для підтримки українського бізнесу та стимулювання інвестицій в умовах воєнних дій. Кабінет Міністрів вніс зміни до статуту Експортно-кредитного агентства (ЕКА), що дозволить йому страхувати інвестиції в створення нових об'єктів та інфраструктури переробної промисловості, а також експортні активи, від воєнних та політичних ризиків, повідомляє пресслужба Кабміну.

"Це важливе рішення, яке допоможе українським компаніям отримати доступ до необхідних ресурсів для розвитку та розширення своєї діяльності, навіть в умовах війни", - підкреслив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук уточнив, що рішенням уряду статут ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» викладено у новій редакції.
«Розширено завдання товариства щодо захисту українських експортерів від ризику фінансових втрат, повʼязаних з інвестиціями у створення об'єктів та інфраструктури, необхідних для розвитку переробної промисловості та експорту товарів (робіт, послуг) українського походження, шляхом страхування, перестрахування», — написав Мельничук у Telegram.

Раніше, у квітні 2024 року, Кабмін вже затвердив перелік воєнних та політичних ризиків, а також порядок їх страхування ЕКА. Це дало можливість агентству розпочати роботу з українськими експортерами, пропонуючи їм страхування інвестиційних кредитів та прямих інвестицій.
Завдяки останнім змінам ЕКА зможе значно розширити свою діяльність, надаючи українським підприємствам ще більше можливостей для розвитку та експорту продукції.

"Це лише перший крок...Наявного капіталу ЕКА вистачить для страхування певної кількості інвестицій, але для масштабного розвитку програми потребуватиметься збільшення статутного капіталу. Надалі ми будемо працювати над тим, щоб розширити можливості ЕКА та зробити його ще більш ефективним інструментом для підтримки української економіки", – додав Дмитро Кисилевський, заступник голови парламентського комітету з економічного розвитку.

Ключові моменти:

• ЕКА зможе страхувати інвестиції в створення нових об'єктів та інфраструктури переробної промисловості, а також експортні активи.
• Це допоможе українським компаніям отримати доступ до необхідних ресурсів для розвитку та розширення своєї діяльності, навіть в умовах війни.
• ЕКА зможе залучати міжнародну фінансову допомогу для виконання своїх нових завдань.

Очікується, що ЕКА розпочне пропонувати нові страхові продукти вже в другій половині травня 2024 року. Страхування інвестицій від воєнних ризиків є важливою складовою державної економічної політики "Зроблено в Україні". Цей крок допоможе стимулювати розвиток переробної промисловості та експорту українських товарів.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ