RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Прес-реліз

4 липня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» (реєстраційний номер законопроекту 4101а), в якому суттєво спростила процедуру сплати податку з доходів фізичних осіб у вигляді процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону, він набирає чинності з 1 серпня 2014 року.

 

У зазначеному проекті враховано думку банківської спільноти щодо важливості недопущення відтоку депозитів з банківської системи України при впровадженні оподаткування процентних доходів.

 

Асоціація українських банків неодноразово у своїх зверненнях до Верховної Ради та Уряду висловлювала думку щодо важливості збереження банківської таємниці при впровадженні оподаткування доходів від депозитних та інших рахунків. Для чого Асоціація пропонувала:

* впровадити для усіх вкладів єдину ставку оподаткування,

* не впроваджувати зобов’язання щодо подачі податкової декларації,

* передбачити, що банки беруть на себе зобов’язання податкового агента та нараховують і сплачують податок самостійно.

Також Асоціація українських банків наполягала на відміні запропонованого у початковому варіанті законопроекту спеціального податку для банків (що сплачувався на нараховані проценти по рахункам), оскільки такий податок запроваджувався не на доходи банку, а на доходи їх клієнтів та сплачувався б навіть при збитковій діяльності банку, що могло призвести до вкрай негативних результатів.

 

Тому великим позитивом прийнятого Верховною Радою Закону є наступні норми:

* єдина ставка оподаткування процентних доходів,

* не запроваджується необхідність подачі фізичним особами податкової декларації на процентні доходи,

* звільнені від оподаткування процентних доходів поточні рахунки для нарахування заробітної плати, пенсії та стипендії,

* функції податкового агента по нарахуванню та сплаті таких доходів покладені на банки.

 

Наразі банки та їх клієнти очікують на підписання Закону Президентом України.

І що важливо, згідно норм Закону, фізичні особи, яким у період з 1 липня 2014 р. до 1 серпня  2014 р. було нараховано процентні доходи за вкладами, звільняються від обов’язку їх декларування та сплати податку з таких доходів

 
НОВИНИ