RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Антимонопольний комітет підтримав позицію АУБ та рекомендував НБУ відмінити дискримінаційні положення Постанови № 273

9514.jpgАнтимонопольний комітет України підтримав позицію Асоціації українських банків та звернувся до Національного банку України з рекомендацією переглянути окремі положення Постанови НБУ № 273 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Зокрема, у листі в.о. Голови АМКУ Ю.Кравченка до АУБ зазначається, що «розглянувши звернення Асоціації українських банків від 04.08.2010 р. № 06.1-06/0497 на дії Національного банку України, які полягають у прийнятті Правлінням постанови № 273», «Антимонопольний комітет України, з метою забезпечення банкам рівних умов діяльності на ринку послуг із залучення вкладів (депозитів) фізичних осіб та сприяння розвитку конкуренції, листом від 22.11.2010 р. № 23-29/10-11011 звернувся до Національного банку України з пропозицією про перегляд необхідності введення регулювання, передбаченого пунктом 6 зазначеної Постанови».

Нагадаємо, що згаданою Постановою Нацбанк зобов’язав банки, які на дату набрання чинності Постанови №273 мають регулятивний капітал менший, ніж 120 млн. грн., збільшити його до цього розміру до 1 січня 2012 року. Також НБУ заборонив банкам, у яких розмір регулятивного капіталу менший, ніж 120 млн. грн., до часу приведення розміру регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови №273 залучати вклади (депозити) від фізичних осіб більше обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності Постанови. Окрім цього НБУ зобов’язав банки, які отримали письмовий дозвіл на здійснення окремих операцій до набрання чинності Постановою №273 та мають регулятивний капітал менший, ніж установлений Постановою, для збереження права на здійснення цих операцій до 1 січня 2012 привести розмір свого регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови, а це 120, 180 та 240 млн. грн.

В АУБ наголошують, що дискримінаційні вимоги Постанови Правління НБУ № 273 загрожують діяльності майже третини діючих в Україні банків. Зокрема, як відзначає Президент АУБ Олександр Сугоняко, «такі вимоги є порушенням концептуального принципу ринкової економіки – забезпечення умов рівної конкуренції для усіх учасників ринку. Наслідком їх стане витіснення малих та середніх банків з ринку депозитів фізичних осіб, що обмежить їх доступ до ресурсів». В АУБ звертають увагу на те, що з одного боку держава наголошує на необхідності розвитку малого та середнього бізнесу, а з іншого - НБУ усіма силами стримує розвиток малих та середніх банків. «Зрозуміло, що обмеження у ресурсній базі призведе до фактичного введення «кредитної стелі» на період до нарощення регулятивного капіталу до необхідного розміру.  І це при тому, що саме малі та середні банки показували приріст кредитування протягом минулого кризового року на відміну від тенденції, що склалася у цілому по системі. Тобто саме ці банки продовжували кредитну підтримку української  економіки», - каже Олександр Сугоняко.

З огляду на вищесказане АУБ було направлено відповідні звернення до керівництва НБУ та Антимонопольного комітету України, наслідком чого і стало звернення АМКУ до НБУ про необхідність перегляду дискримінаційних положень Постанови № 273.

Окрім цього, з ініціативи Асоціації українських банків комерційні банки звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою про відміну окремих положень згаданої Постанови НБУ, як таких, що порушують права середніх та малих банків.

Чергове судове  засідання щодо розгляду цієї справи відбудеться 7 грудня 2010 р. в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Десятинна, 4/6.

Прес-служба Асоціації українських банків

 
НОВИНИ