RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
За сприяння АУБ у м. Донецьк проведено регіональну банківську конференцію

dsc_0123a.jpgПрезидент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко на запрошення Асоціації “Донецький банківський союз” 4-5 березня з робочим візитом перебував у м. Донецьк, де взяв участь у регіональній банківській конференції на тему “Підсумки роботи банків Донецької області за 2009 рік”. Конференцію проводила Асоціація “Донецький банківський союз” за сприяння Асоціації українських банків та Управління НБУ в Донецькій області.

У роботі конференції взяли участь Президент Асоціації “Донецький банківський союз”, народний депутат України Павло Клімець, Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, заступник начальника Управління НБУ в Донецькій області Валентина Дубиніна, керівники донецьких комерційних банків ПАО “Донгорбанк”, ПАО КБ “Український фінансовий світ”, АБ “Український БізнесБанк”, ПАО “ЄвроПромБанк”, КБ “Капітал”, ПАО “ПроФінБанк”, ПАО “Банк Фамільний”, а також керівники регіональних філій банків Донецького регіону: ВАТ “Ощадбанк”, ПАО “ПУМБ”, ПАТ “Промінвестбанк”, ПАО “Унікомбанк”.

Під час конференції було проаналізовано стан та перспективи розвитку комерційних банків Донецького регіону. Не дивлячись на те, що 2009-й - був роком політичної і економічної кризи в країні, у заступника начальника Управління НБУ в Донецькій області Валентини Дубініної  були підстави відзначити позитивні зміни в діяльності банківської системи регіону за минулий рік. Зокрема, за її словами, про це свідчить зростання депозитів населення та юридичних осіб, який почався наприкінці 2009 року. Такий факт, вважає Валентина Дубиніна, підтверджує висновки про те, що довіра вкладників до банків поступово повертається. Оскільки в країні зберігалася складна економічна ситуація, вкладники віддавали перевагу депозитам на короткі терміни. За 2009 рік вони зросли на 82,6 відсотка (до 8,7 мільярдів гривень), тоді як довгострокові депозити зменшилися на 44,8 відсотка (до 5,4 мільярдів гривень).

За словами заступника начальника Управління НБУ в Донецькій області, наприкінці року стало поступово поновлюватися кредитування банками реального сектора економіки. За четвертий квартал кредитний портфель банків збільшився на 0,9 відсотка, але в цілому за рік залишки по кредитах зменшилися на 2,6 відсотка. Основними позичальниками банків і філіалів Донеччини залишалися підприємства торгівлі, які отримали 23,9 відсотка загального об'єму кредитів, та переробна промисловість - 21,4 відсотка. До кінця року питома вага проблемних позик в кредитному портфелі банків досягла 10,5 відсотка проти 2,4 на початок року.

За 2009 рік банки Донецького регіону отримали негативний фінансовий результат на суму 1,2 мільярда гривень, тоді як у 2008-му результат фінансової діяльності, не дивлячись на початок кризи, був позитивним - понад 925 мільйонів гривень. При цьому в Управлінні НБУ в Донецькій області відзначають, що ціла низка банків регіону закінчили рік прибутковими. Серед лідерів були названі “Український фінансовий світ”, “Південкомбанк”, “Унікомбанк”, “Укрбізнесбанк” тощо.

Як відзначив під час конференції Президент АУБ Олександр Сугоняко, "досягнення банків Донеччини позитивно виділяються на загальному фоні, це говорить про добру роботу Управління НБУ в Донецькій області і всієї фінансової системи регіону".

Учасники конференції обговорили чимало актуальних для банків питань, серед яких, зокрема, й  відносини банків з клієнтами. Особливу увагу банкіри приділили питанню взаємин  між кредиторами та позичальниками. В черговий раз піднімалася  тема довіри  населення до банків, а також  питання нормативного та законодавчого регулювання банківської діяльності.

Серед іншого, було наголошено на неефективній роботі  судової системи та виконавчої служби при розгляді справ щодо захисту прав кредиторів. Учасники конференції висловили занепокоєння з приводу тенденції у сфері законодавчого регулювання цивільно-правових відносин, які фактично порушують майнові інтереси банків-кредиторів. Було наголошено, що народними депутатами та урядовцями, замість заходів щодо реального зменшення негативних наслідків економічної кризи, часто приймаються популістські нормативно-правові акти, які сприяють захистові прав боржників за рахунок ігнорування майнових інтересів кредиторів. "Тому Асоціація "Донецький банківський союз" звернулася до НБУ та Верховної Ради з проханням усунути прогалини в законодавстві з даного питання", - підкреслив президент Асоціації "Донецький банківський союз", народний депутат України Павло Клімець.

Учасники конференції зійшлися на думці, що сучасний етап розвитку економіки України висуває перед банками нові складні  завдання. Тому необхідно якнайскоріше відновити довіру населення до банків і забезпечити їх стабільну роботу. А для повернення довіри, на думку банкірів,  потрібна дієва програма економічного розвитку і рішучі кроки, які б дали реальний результат. Також банки вважають, що для того, щоб поліпшити положення в банківській системі України, необхідний тверезий погляд нової влади на економіку країни.

По завершенню регіональної банківської конференції у прес-центрі “Донбас-медіа” відбулася прес-конференція для представників ЗМІ, у якій взяли участь Президент Асоціації “Донецький банківський союз”, народний депутат України Павло Клімець, Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, заступник начальника Управління НБУ в Донецькій області Валентина Дубиніна.

Під час перебування у Донецьку було досягнуто домовленість про поглиблення співпраці між АУБ та Донецьким банківським союзом, проведення спільних заходів як регіонального, так і всеукраїнського характеру, обговорено можливі спільні дії на майбутнє. Окрім цього керівництво Асоціації “Донецький банківський союз” підтвердило своє бажання вступити до Асоціації українських банків.
 
Прес-служба
Асоціації українських банків

2010-03-09

 
НОВИНИ