RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Рада АУБ обговорила актуальні питання банківської діяльності


radaa.jpgАктуальні питання банківської діяльності обговорено на засіданні Ради Асоціації українських банків. Вів засідання Голова Ради АУБ, перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін.

Окрім членів Ради АУБ, у засіданні взяли участь член Правління Національного банку України, директор Департаменту інформатизації НБУ Анатолій Савченко та директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Валерій Огієнко, а також голови правлінь банків ВАТ “Плюс-банк” та ПАТ КБ “Інвестбанк”.

Заслухавши та схвально оцінивши інформацію про роботу виконавчої дирекції АУБ з питань законодавчого та нормативного регулювання банківської діяльності, Рада АУБ, серед іншого, доручила виконавчій дирекції Асоціації відслідковувати проблемні питання застосування Закону України № 1533, а також разом з профільним парламентським Комітетом продовжити роботу щодо доопрацювання законопроекту № 5378. Також доручено спільно з НБУ організувати підготовку змін до законодавства України, направлених на посилення захисту прав кредиторів. Членам Ради АУБ доручено організувати розгляд у банках проектів нормативних актів, що регулюють порядок подання відомостей про структуру власності банку, а також підготовлених ДПАУ проектів змін до законодавчих актів України, які пов'язані з діяльністю банків (зокрема, питання банківської таємниці, перевірок, повідомлень про перекази коштів з-за кордону тощо). Зауваження банків буде узагальнено виконавчою дирекцією АУБ та доведено їх до відома відповідних державних органів-ініціаторів проектів та профільного парламентського комітету.

На засіданні Ради АУБ також обговорено пропозиції щодо скорочення та мінімізації витрат комерційних банків. З цього питання виступили Президент АУБ Олександр Сугоняко, Перший віце-президент АУБ Володимир Бондар, а також член Правління Національного банку України, директор Департаменту інформатизації НБУ Анатолій Савченко. За результатами обговорення виконавчій дирекції Асоціації доручено довести до банків розрахунки програми “Дзеркало витрат”. Також вирішено розглянути доцільність і можливість створення при АУБ структури з організації прийому і передачі інформації засобами електронного зв'язку та звернутися до НБУ з пропозицією розглянути можливість організації розрахунків між банками України за картками міжнародних платіжних систем через національну структуру.

Рішенням Ради рекомендовано виконавчій дирекції Асоціації створити Громадську раду при АУБ для відпрацювання питань взаємовідносин банків з позичальниками і вкладниками.

Розглянуто на засіданні Ради і питання реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. З цього питання перед присутніми виступив директор-розпорядник Фонду Валерій Огієнко. Після всебічного обговорення Рада ухвалила підтримати пропозиції щодо реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з дотриманням наступних концептуальних принципів:

- недопущення створення системи подвійного нагляду за діючими банками;
- недопущення підвищення розміру зборів з банків;
- передачі Фонду функцій з ліквідації та провадження тимчасової адміністрації у проблемних банках (участі у тимчасовій адміністрації);
- забезпечення фінансування програм реформування Фонду за рахунок державних та бюджетних коштів.

Виконавчій дирекції АУБ доручено взяти активну участь у роботі міжвідомчої робочої групи з опрацювання питань реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У зв'язку з відкликанням ліцензії НБУ на здійснення банківських операцій і започаткуванням процедури ліквідації, рішенням Ради АУБ виключено із членів Асоціації ВАТ КБ “Європейський банк розвитку та заощаджень”, ВАТ КБ “Причорномор`я”, ВАТ АКБ “Одеса-Банк”, КБ “Національний стандарт”, АКБ “Європейський”, АБ “Банк регіонального розвитку”. АКБ «Факторіал» виключено із членів АУБ у зв'язку з приєднанням його до СЕБ банку.

Обговоривши питання співробітництва АУБ з об”єднаннями колекторського бізнесу, Рада АУБ ухвалила провести 23 грудня зустріч з Незалежною Асоціацією українських колекторських агентств (НАУКА) та підписати Меморандум про спільну діяльність.

Заслухавши доповідь Голови постійно діючого Третейського суду при АУБ Анатолія Жукова про роботу суду, Рада АУБ ухвалила включити до складу третейського суду нових суддів.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-12-14
 
НОВИНИ