20 березня 2019 року в Університеті митної справи та фінансів відбувся семінар на тему «Актуальні питання розвитку фінансової системи». Захід проводив Регіональний центр інноваційного розвитку банківської системи України, Асоціація «Дніпровський Банківський Союз» за участю Президента Асоціації українських банків Дубаса Андрія Богдановича.

У засіданні прийняли участь керівники та фахівці банку «Конкорд», «Радабанк», «Приватбанк», «Державний експортно-імпортний банк», «Укргазбанк», «Ощадбанк», «Полікомбанк», «Мотор-Банк» ФК «Профінеф», викладачі та студенти університету.

На семінарі обговорено шляхи подальшої співпраці, консолідації зусиль і вжиття комплексу заходів, спрямованих на формування спільноти кваліфікованих фахівців у галузі банківської справи та їх залучення до роботи в банківській системі України. Ректор університету Бочаров Д.О. та Президент АУБ Дубас А.Б. підписали Меморандум про співпрацю між Університетом митної справи та фінансів і Асоціацією українських банків.

Серед основних напрямів співпраці, визначених у документі:

  • підготовка і систематичне, не рідше одного разу на рік, проведення науково-практичних конференцій з актуальних питань розвитку банківської системи;

  • спільне обговорення проектів нормативних документів, підготовка аналітичних висновків про перспективи їх впровадження;

  • публікація результатів досліджень у фаховому виданні «Науковий погляд: економіка та управління»;

  • проведення консультацій з розробки навчальних програм підготовки фахівців.

За ініціативою Голови вченої ради університету Ченцова В.В. обговорено шляхи подальшої співпраці через інститут Громадської колегії Ради Національного банку України.

Президент АУБ Дубас А.Б. представив огляд проблем сучасного стану банківської системи та завдань, що стоять перед Асоціацією українських банків. На думку спікера, зараз існують необхідні об’єктивні умови для відновлення повноцінної банківської діяльності, розвитку кредитних операцій, підвищення фінансової стійкості банків та небанківських установ. Асоціація українських банків пропонує сучасні сервіси, що сприятимуть розвитку банків. Доповідач поздоровив студентів-майбутніх банкірів з обранням цікавої і престижної професії та закликав до співробітництва у сфері розвитку банківських технологій.

Президент Асоціації «Дніпровський Банківський Союз» Косюга В.В. зробив огляд стану регіональної банківської системи та чинників, які стримують її розвиток. Особливу зацікавленість слухачів викликали питання пріоритетних напрямів кредитування банків, причин гальмування іпотечного кредитування, обмеженості операцій банків з іноземною валютою та інвестування в економіку, що склалися у останні роки.

Із великою зосередженістю та увагою сприйняли слухачі доповідь Віце-президенту Асоціації «Дніпровський Банківський Союз», партнера BDO Ukraine Згоніка С.В. «Перспективи розвитку третейських судів в Україні». Запропонований інструментарій дозволяє суттєво підвищити ефективність стягнення проблемної заборгованості банку, забезпечує значну економію коштів та, що особливо важливе, часу для вирішення спірних питань із позичальниками, в умовах нестійкого фінансового середовища. Враховуючи значну частку непрацюючих активів у портфелях вітчизняних банків, значення третейських судів важко переоцінити.

Із спільною доповіддю про особливості бізнес-моделей банків України виступили завідувач кафедри банківської справи та фінансових послуг Заруцька О.П. та аспірант університету, фахівець управління кредитного аналізу банку «Конкорд» Синюк А.О. Обговорені результати аналізу фінансового стану банківської системи з використанням методики структурно-функціональних груп банків (СФГБ), яка розробляється в університеті.

Цікавою інформацією про сучасні банківські технології поділилася радник Голови наглядової ради банку «Конкорд» Циганок І.А. Банк пропонує цікаві умови для розрахунків у торгових мережах, корисні сервіси для роботи з іноземною валютою, різноманітні бонуси для користувачів чисельних банківських продуктів, приймає участь у тестуванні технологій майбутнього. Необхідну інформацію можна знайти на сайті банку.

Радник Голови наглядової ради «Конкорд» Міняйло В.Ф. поділився думками про особливості впровадження вимог Базельським комітетом з банківського нагляду в Україні. На відміну від практики регулювання діяльності банківських і фінансових структур у цивілізованому світі, через мінімізацію ризиків, ліквідність банківської системи і прозорість, банки України примушують підвищувати статутний капітал до 500 млн. грн. При цьому більшість малих банків перевиконують норматив адекватності капіталу.

Важливу проблему ролі ризик-менеджменту та побудови сучасної ризик-культури у банку порушив начальник Департаменту ризик-менеджменту і аналітики банку «Радабанк» Грігель А.В. Оскільки ризики є невід’ємною частиною банківської діяльності, усі підрозділи мають бути поінформовані про ризики, пов’язані із конкретними операціями, методи їх ідентифікації, вимірювання, оцінювання та управління. Випускники університету розпочнуть діяльність в оновленому середовищі ризик-культури, відношення до банківських ризиків, основи якого закладені сучасними нормативними документами Національного банку України.

Учасники круглого столу запропонували розширити форми взаємодії вишу та банків при підготовці студентів, поширення інформації сайту Регіонального центру інноваційного розвитку банківської системи України, який доступний для перегляду за посиланням http://uninbank.dp.ua/. На сайті наведено інформацію про структуру банківської системи України та Дніпропетровщини, актуальну інформацію про ставки за кредитами і депозитами, курси валют, результати досліджень з банківської тематики, новини тощо. Спікери відповіли на запитання учасників.

Наступне засідання Регіонального центру інноваційного розвитку банківської системи України призначено на 22 квітня 2019 року.

 

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction