cc6b824cf91b0439b8430bc9be4e2ef7.jpgЭкономическое положение в стране разные политики характеризуют с точностью до наоборот: власть говорит об улучшении, оппозиция настаивает об ухудшении ситуации.


В отечественном банковском сегменте рынка наблюдается сильная экспансия российских банков и фрагментация банковской системы. К тому нет ясности во взаимоотношениях между банковскими объединениями.

Но что мешает налаживанию связей между банковскими структурами? Почему в Чехии Народный банк жестко следит за соблюдением рационального поведения со стороны банков, а у нас – нет?

Вышла ли Украина по уровню потребкридетов на докризисный уровень?  Готовятся ли американские банки к масштабному «обвалу»?

Об этом мы спросили у Александра Сугоняко, президента Ассоциации украинских банков (АУБ), которая объединяет 120 из 180 действующих в Украине коммерческих банков.

 – Вы заявляли, что причиной ухудшения экономической ситуации в Украине называется фрагментация банковской системы. Каково сейчас положение в банковской сфере?

– Однією з суттєвих причин, а не одна. Стан важкий з елементами відновлення після шокового удару кінця 2008 – початку 2009 р.р.

– Недавно вы привели в пример Чехию. Иностранные банки, которым принадлежат 95% капитала банковской системы, выдают кредиты лишь в национальной валюте, предоставляют ссуды малому и среднему бизнесу, имеют низкие процентные ставки по кредитам и маржу в среднем меньше 3%. За соблюдением умеренного и рационального поведения со стороны банков, независимо от происхождения их капитала, в Чехии жестко следит регулятор - Народный банк Чехии. Почему у нас не так – нет политической воли или менталитет другой?

– Чеська нація є. Вона дбає про те, щоб бути самою собою, щоб чехи жили достойно. Ми, українці, як єдність ще не постали, стаємо. Ось Ви задаєте мені питання не українською мовою.

В Чехії ні на німецькому, ні на словацькому офіційно не спілкуються. Україна – це ще об'єкт міжнародної політики, а не суб'єкт – ось причина такого стану в Україні.

– Наблюдается сильная экспансия российских банков в Украину. Как на ваш взгляд хорошо это или плохо?

– Погано, якщо не змінити правові положення функціонування всіх банків в Україні, в т.ч. і іноземних. Змінимо належним чином – буде не гірше ніж в Чехії.

– По поводу роста потребительских кредитов - догнал их уровень докризисные показатели?

– Слава Богу, їх рівень падає. Для України і його громадян це добре. Ще краще буде, якщо кредити підуть в реальну економіку, будуть збільшувати зайнятість, зарплати, доходи населення і створювати  тим самим кращі матеріальні умови  їх життя.

Жити треба по кишені, а не за бажаннями.

– И не совершит ли Украина снова ошибку, когда «подсядет» на потребкредиты?

– Правильно думаєте. Якщо знову «підсяде» на голку споживання в борг, буде знову біда, тільки ще більша.

– Выплаты по выплатам вкладов в Родовид банк повлияют на рейтинги Украины, увеличив госдолг?

– Вони збільшать дефіцит бюджету, залежність влади від зовнішніх кредитів на рейтинг, мабуть, може вплинути, але є більш впливові фактори, наприклад, стан банківської галузі.

– Сможет ли Украина отказаться от траншей МВФ, как недавно заявил Азаров?

– Зможе через півроку, як перестане бути об'єктом і стане суб'єктом в світовій політиці.

– Существует мнение, что регулятор содействовал в определенной степени искусственному созданию локальных конфликтов между банковскими объединениями со своей целью. Каковы эти цели на ваш взгляд?

– Ні. Регулятор не визначав бути чи не бути долару США фактично другою (чи першою?) валютою в Україні. І навіть кредитувати чи ні у валюті. Пускати, і в якій мірі іноземні банки в Україну. Це визначалося вище.

А конфлікти в галузі це мішанина об'єктивних і суб'єктивних причин. Об'єктивні – різні, аж до антагонізму інтереси окремих груп банків.

Суб'єктивні, наприклад – Черновецький як Президент Асоціації «Київський банківський союз», він очолив його керуючись не галузевими інтересами, а особистими економічними інтересами.

– Сегодня только на банковском рынке уже можно насчитать как минимум несколько профессиональных объединений. Это структурированность вредит или помогает банковскому сообществу?

– Я знаю дві офіційні асоціації і неофіційний Форум, що об'єднує «провідні міжнародні фінансові інституції». Їх наявність є нормою. Відсутність діалогу між ними є патологією. Діалог треба встановлювати на принципових і етичних засадах. АУБ за це.

– Есть мнение, что американские банки готовятся к обвалу. Существует ли повод для таких разговоров?

– До «обвалу» не приготуєшся. Хіба що «кинути» своїх клієнтів. Попросту вкрасти їх кошти. Це не характерно для типово-американського економічного менталітету. Такі дії там сприймаються як злочин. Бернард Медофф у них сидить у в'язниці, дали 150 років позбавлення волі.

Наші «медоффи» «сидять» в інших, більш поважних місцях. У нас такі дії – бізнес. Медофф украв 65 млрд. дол. і то посадили. У нас за «откат» будеш панувати.

Проблеми у американських банках є. З 14 найкрупніших банків США лише JPMorgan Bаnk обійшовся без суттєвої державної підтримки. Є проблеми і у англійських банків. Керівник Банку Англії пане Мервін Кінг сказав, що провал у реформування фінансової галузі може спричинити наступну кризу.

В Україні, на жаль, владі здається, що приводу для серйозного переосмислення дій влади в фінансовій сфері немає і радикальні реформи не потрібні. Життя розставить всі крапки над «і».

Максим Бутченко, ВсеНовости

cc6b824cf91b0439b8430bc9be4e2ef7.jpgЭкономическое положение в стране разные политики характеризуют с точностью до наоборот: власть говорит об улучшении, оппозиция настаивает об ухудшении ситуации. В отечественном банковском сегменте рынка наблюдается сильная экспансия российских банков и фрагментация банковской системы. К тому нет ясности во взаимоотношениях между банковскими объединениями.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction