З інформацією Фонду гарантування вкладів, об’єми вкладів у банках від громадян збільшуються. При цьому, банки зменшують відсоткові ставки за кредитами. Українське радіо поспілкувалося з президентом Асоціації українських банків Андрієм Дубасом, аби розпитати, як зберегти та примножити свої заощадження.

Зростання довіри до банківської системи

Зростання вкладів в українських банках Андрій Дубас пояснює стабілізацією фінансової системи та збільшення довіри громадян до національної валюти. "Станом на сьогодні ми бачимо коливання гривні до іноземних валют в межах допустимих коридорів, ми бачимо прогнозовані дії регулятора української банківської системи, адекватну реакцію інфляції в Україні на внутрішні та зовнішні події", – саме ці фактори, за словами Андрія Дубаса є складовими довіри до фінансової системи.

Крім цього, за словами експерта, слід зважати на показники по відсоткових ставках у гривні та в іноземній валюті. Адже відсоткові ставки в іноземній валюті сьогодні становлять 1-2%, тоді як у гривні – 9-10%.

"Ментально людям важко зрозуміти, як можна отримувати дохід з 1-2%, коли за депозит в гривні ти можеш отримати 9-10%. Тому й зростають вклади в національній валюті”, – каже експерт.

Водночас каже Дубас, банківські вклади не є способом заробітку – а лише збереження накопичень. Прибуток, за словами експерта, досягається іншими інструментами.

Фактор інфляції

Андрій Дубас також зауважує, що слід зважати на показники інфляції: чи покривають відсотки по депозитах інфляцію. Він пояснює, що національні банки різних країн часто приймають різні стратегії щодо інфляції.

"Деякі регулятори в інших країнах для того, щоб стримувати ріст інфляції, встановлюють облікову ставку свого центробанку вище, ніж інфляція. Але такі дії не дають суттєво розвиватись економіці країни, в якій діє такий регулятор", – каже Дубас.

Натомість в Україні Національний банк дотримується іншої стратегії: регулятор не стримує зростання економіки, але і не дозволяє інфляції розгорнутися стрімкими темпами. Тож НБУ визначив облікову ставку на рівні трішки нижче, ніж інфляція.

Як заощаджувати

За словами експерта, для заощадження слід диверсифікувати ризики та розділити кошти за сумами та валютою.

“Краще робити вклади в українській гривні, євро та доларах. Інші валюти нестабільні”, – каже Дубас.

Він також нагадав, що на сьогодні держава гарантую повернення вкладу розміром до 200 тисяч гривень включно.

"Тому якщо у вас є заощадження в межах 500 тисяч гривень або мільйона, то його краще поділити на суми до гарантованої межі і розділити в різних валютах”, –підсумував експерт.

Українське радіо

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction