Головна мета створення системи миттєвих платежів (СМП) – надати українцям можливість здійснення швидких та дешевих переказів з рахунку на рахунок.

Про це на засіданні Комітету АУБ з питань розвитку платіжних систем заявили учасники зустрічі.

Читайте також: Банківська система може зіткнутися з гострим дефіцитом терміналів – АУБ

За словами Голови Комітету АУБ з питань розвитку платіжних систем Ігоря Фісуна, системи миттєвих платежів працюють у багатьох країнах, і використання СМП дозволяє економити значні кошти.

«Думаю, ми теж можемо їх використати, що дозволить створити комфортне середовище як для вітчизняного фінсектору, так і українських громадян», – зазначив Ігор Фісун.

Президент АУБ Андрій Дубас, у свою чергу, зазначив, що ідея платежу «рахунок-рахунок», яку ініціює Нацбанк, викликає в Асоціації «стриманий оптимізм».

«Ми розуміємо, що у разі реалізації концепції спочатку будуть додаткові витрати на обладнання та програмне забезпечення. Але перспективи все одно дуже привабливі», – наголосив Президент Асоціації українських банків.

За його словами, додатковий учасник ринку дозволить створити конкурентне середовище, запропонувавши нижчі тарифи і, зрештою, у виграші залишаться усі.

За підсумками засідання Комітет ухвалив рішення сформувати консолідовану точку зору спільноти щодо впровадження СМП і направити відповідні пропозиції НБУ.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction