Асоціація українських банків продовжує розбудовувати фінансовий сектор України. Наразі налагоджується співпраця із міжнародними партнерами: минулого місяця Віце-президент АУБ Галина Хейло мала робочу поїздку до Сполучених Штатів Америки під час якої було досягнуто багатьох домовленостей. Про результати подорожі вона розповіла в інтерв’ю.

– Наскільки вдалою була поїздка до Америки та які враження залишилися?

– Це моя не перша подорож до США, але вона відрізняється від інших, адже була не туристичною, а діловою. Я відвідала близько 60 робочих зустрічей з людьми з різних сфер суспільного життя – це не лише банкіри, а й бізнесмени, політики, громадські діячі. Вважаю, що подорож була досить успішною та корисною. Позитивним є те, що про Україну знають не лише як про місце на карті, з нами готові співпрацювати, реалізовувати спільні проекти, але, на жаль, нашу державу асоціюють із джерелом корупції, тому про фінансову співпрацю говорити поки що зарано. Під час однієї із зустрічей політичними та громадськими діячами ми розмовляли про позиціювання України на світовій арені. Головна наша проблема – це негативний імідж. Якщо все залишити так, як є, то нам буде все складніше розвиватися.

– Як карантинні обмеження вплинули на подорож?

– Карантинні обмеження у республіканських та демократичних штатах дещо відрізняються: другі були зачинені взагалі. Це стосується і найбільшого мегаполіса – Нью-Йорка. Я обожнюю його за джерело енергії, яке він дає, але було дуже сумно дивитися на безлюдне місто із зачиненими закладами. Зустрітися з кимось досить складно, іноді навіть доводилося виїжджати у штат Нью-Джерсі чи Кентуккі. Американці не в захваті від таких обмежень і не завжди розуміють їхню необхідність, але дотримуються. Наприклад, фото у публічному місці має бути лише у захисній масці й не має значення хворів ти на коронавірсу чи ні. На перший погляд – це безглуздо, але завдяки такій дисципліні у країні порядок.

– Яких домовленостей вдалося досягнути під час подорожі?

– Я мала зустріч із Головою Центру лідерства «Відкритий світ» Льюїсом Мадаником. Це волонтерська програма, яка створена за підтримки Конгресу США для допомоги країнам з менш розвинутою економікою для обміну досвідом та навчання. Багато проектів Центру є волонтерськими, серед яких освітні заходи з вивчення англійської мови для дітей. Під час зустрічі з паном Льюїсом ми домовилися про реалізацію спільних проектів за участі Асоціації українських банків: одним з яких буде стажування у банках студентів (дітей воїнів АТО), які навчаються на фінансових та економічних спеціальностях. Це допоможе їм здобути досвід і, можливо, навіть знайти роботу, адже фінансовий сектор України потребує перспективних талановитих кадрів. Також ми домовилися, що АУБ долучиться до іншої програмі стажування: ми будемо номінувати найкращих банкірів України на безплатну освітню поїздку до США, під час якої вони зможуть запозичити міжнародний досвід. Окрім того, відбулася онлайн-зустріч з Президентом й виконавчим директором U.S.-Ukraine Business Council (USUBC) Морганом Вільямсом. Ми домовилися про можливість членства АУБ у цій поважній організації, яка працює вже 25 років, та обговорили проекти, які можемо спільно організувати.

– У США є регіон Кремнієва долина, який славиться потужними високотехнологічними компаніями, наскільки реально створити в Україні інноваційний науково-технологічний комплекс?

– В Україні є парадокс: у нас дуже розумні й талановиті фахівці – потенціал неймовірний, але чомусь ми це не використовуємо. Я б дуже хотіла, щоб українські ІТ-спеціалісти, які є одними з найкращих у світі, працювали саме на український фінтех. На жаль, не дуже віриться, що ми зможемо швидко організувати науково-технічний осередок і змотивувати талановитих фахівців розвивати саме Україну. На це впливає багато факторів: політичні, економічні, соціальні…

– Якщо провести паралелі між фінансовим сектором України та США, які є відмінності?

– У США регуляцію фінансових установ чітко розмежовано. Зазначу також, що у США надзвичайно велика кількість інвестиційних фондів. Зараз інвестиції є однією із найважливіших і найпотужніших тем у фінансовому секторі, яка дуже швидко розвивається. Також активно набирає потужності сегмент криптовалют. У США розвинуті ті сегменти фінансового ринку, які у нас, на жаль, є досить слабкими. Проте попри глобальний розвиток у фінансовій системі США є й дрібні недоліки, які дещо ускладнюють оптимізацію фіндіяльності, наприклад, донедавна, щоб переказати кошти з картки на картку потрібно було зробити багато операцій та виписати чек. В Україні це здійснюється в один клік.

– Як Україні стати високорозвинутою державою?

– Для цього потрібно багато зусиль. Щось конкретне не можна виокремити. Скажу одне, що українці, зокрема ті, які займають керівні посади, мають подорожувати: їздити не у туристичні турне, а в ділові подорожі в різні країни, щоб відчути усі можливості, які можна отримати від міжнародної співпраці, налагоджувати комунікацію і вибудовувати потужну систему зв’язків, що покращуватиме розвиток України.

Дивіться відео інтерв’ю з Галиною Хейло у пілотному випуску програми «Валюта успіху» на YouTube-каналі Асоціації українських банків.

 

Підготувала прессекретар АУБ

Аліна Гаркава

Всеукраїнське періодичне друковане видання «Україна Бізнес Ревю», №12 - 13, 29 березня 2021 року 

 

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction